KİLİS HABERLERİ

Başkan Kara’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 11:59Son Güncelleme :

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI HASAN KARA, CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda tüm bölge halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Belediye Başkanı Hasan Kara, Kurtuluş savaşı sonrasında 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin kurulduğunu, Kurtuluş Savaşı’na önderlik eden Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte Türkiye’nin kaderini değiştirdiğini belirtti. Mesajında 92 yıl önce, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atıldığını hatırlatan Kara, “Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır.Türk Milleti Cumhuriyet ile birlikte vatandaşlık seviyesine ulaşmış, varlığı ve iradesiyle devletin yegane sahibi haline gelmiştir. Şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük milletimizin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetimizin 92.yıldönümünü büyük bir gurur, coşku ve mutlulukla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin 92.yaşını idrak etmenin gururuyla Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Başkan Kara’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kara’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı