« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan kaprisi

Avustralya’da Gelibolu adı altında düzenlenen Dünya Gençlik Tenis Turnuvası’na Federasyon Başkanı Azmi Kumova "Avustralya uzak, çocuklar yorgun düşer" gerekçesi ile sporcu göndermedi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
AVUSTRALYA Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin maddi katkıları ile Anzak haftasında Melbourne’de düzenlenen Uluslararası Gelibolu Dünya Gençlik Tenis Turnuvası’na davet edilen Türk sporcuları, Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova’nın, "Avustralya çok uzak bir yer, çocuklar yorgun düşerler" gerekçesi ile son anda göndermemesi büyük tepkilere neden oldu.

Gelibolu’da savaşan 14 ülkenin sporcularının katıldığı turnuva için organizatör Avustralya Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (ATSIAD), tüm masrafların kendilerince karşılanacağını Türkiye Federasyonu’na bir davetiye ile bildirmelerine rağmen, sporculardan Oğuzcan Özgenç ile Direnç Bada’nın son anda şampiyonaya katılmaları engellendi.

ATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş, "Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı’nı bu anlamlı turnuvaya davet etmediğimiz gerekçesi ile Türk sporcularını göndermemesi Avustralya Türk toplumunu derinden üzmüştür" dedi. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova, "Ben sporcularımın bu turnuvaya katılmalarını Avustralya’nın uzak oluşu ve aşırı yorgunluk yapacağı gerekçesi ile uygun görmedim" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler