KÜTAHYA HABERLERİ

Başkan Kamil Saraçoğlu: Şehrin Kültürel Değerilerine De Sahip Çıkan Bir Belediyeyiz

IHA
01.10.2015 - 18:04Son Güncelleme : 01.10.2015 - 18:05

BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU

IHA

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, şehrin kültürel değerlerine de sahip çıktıklarını ifade etti.
DPÜ İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen ’Sunullah-ı Gaybi Sempozyumu’nda konuşan Başkan Saraçoğlu, "Şehrimizin kültür hazinesinden bir değerin ve bir dönemin daha anlaşılması, tanınması ve gelecek nesillere aktarılması hususunda düzenlenmiş olan bu sempozyumdan duyduğum memnuniyeti dile getirmek ve siz kıymetli katılımcılara da katkılarınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. ‘’Tac marifet tacıdır Sanma gayri tac ola Taklid ile tok olan Hakikatte aç ola’’ diyerek gönülden, sade ve halisane yaşamamız öğüdünde bulunan Sunullah-ı Gaybi’nin; Vahdet-i Vücud felsefesinde benden bize dönüşümü, insan-ı kamil olmanın yolunu çizdiği tasavvuf iklimini anlamak ve yaşamak gerektiğini düşünüyorum.
Düzenlenen bu sempozyumdan bu yönde faydalanacağımızı ümit ediyorum. Biz Belediye Başkanı olarak yola çıktığımız ilk gün; bir şehrin inşasında temel meselenin kültür medeniyetinin inşası olduğunu, bu sebeple kültürel faaliyetler açısından farklı bir döneme girdiğimizi ve bunu şehrimizde yaşayan her insanın fark edeceğini söylemiştik. Belediyelerin görev alanı sadece yol yapmak, asfalt sermek, park yapmak değildir. Kütahya Belediyesi olarak kültürel faaliyetlere gereken önemi gösteriyor ve şehrimizin değerlerine, böylesi önemli çalışmalarla sahip çıkmaya güncel tutmaya çalışıyoruz. Üniversite-şehir bütünleşmesinde kültürel çalışmaların etkisinin ne denli büyük olduğunun farkındayız. Biz kurum olarak bu çalışmalarda köprü görevi üstlenmekten mutluluk duyuyoruz. Yaklaşık bir yıl önce yine aynı düzlemde Ergun Çelebi ve Kütahya Mevleviliği Ulusal Sempozyumu düzenlenmişti. Dileğim o dur ki, bu sempozyumların sayısı ve sempozyumlara olan ilgi gün geçtikçe artar. Farabi, El Medinetü’l Fazıla da şehirleri; erdemli şehir, değişmiş şehir, sapkın şehir, cahil şehir ve şaşkın şehir olmak üzere beşe ayırır ve şehirler hangi şehir içerisinde yer alacaklarına kendileri karar verir’ der. Kütahya’mızda erdemli bir şehirdir. Bizler bu gibi çalışmaların sayısını artırarak, değerlerimizi ön plana çıkararak ve yaşatarak, gelecek nesillere bu şehri erdemli bir şehir olarak bırakmalıyız" diye konuştu.
Sempozyuma Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Remzi Gören, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Başkan Kamil Saraçoğlu: Şehrin Kültürel Değerilerine De Sahip Çıkan Bir Belediyeyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kamil Saraçoğlu: Şehrin Kültürel Değerilerine De Sahip Çıkan Bir Belediyeyiz haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı