İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Kadıoğlu, Genç Esenyurtlular İle Buluştu

IHA
06 Ekim 2015 - 14:50Son Güncelleme : 06 Ekim 2015 - 14:51

IHA

Genç Esenyurtlular Platformu tarafından düzenlenen kahvaltılı iletişim toplantısına Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu konuk oldu.
Genç Esenyurtlular Platformu tarafından düzenlenen kahvaltılı iletişim toplantısına Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu konuk oldu. Kahvaltı sonrasında konuşmalara geçilerek kısa süre önce platformun başkanlığına seçilen Deniz Çilgasit kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi.
Çilgasit, “Kurulduğu günden bu yana platform olarak amacımız Türkiye mozaiği içerisinde yaşadığımız topluma kayıtsız kalmamaktır. Genç Esenyurtlularolarak çalışmalarımız etnik kökenimiz ne olursa olsun, birlik ve beraberlik bağlarımızı güçlendirme yönündedir. Yaşadığımız topluma, ailemize ve ülkemize faydalı bireyler olmak için çıkmış olduğumuz bu yolda gün geçtikçe daha güçlü, toplumsal konulara değinen araştıran, geliştiren kötü alışkanlıklardan uzak duran fikir beyan edebilen, paylaşma ve yardımlaşma şuuruna sahip olan büyük bir gençlik gücüne sahiptir. Gençlerin eğitim ve öğretimine önem veren ve koşulsuz bir şekilde destekleyen, sürekli gençlerle birlikte olan Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Çilgasit ardından Genç Esenyurlular Platformu kurucularından olan Ayşe Sağlam, Tanju Karakuş ve Savaş Taşkın sırasıyla söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.
Ayşe Sağlam, “ Ülkemiz stratejik planlama ve kaos yönetimi açısından Türkiye için yeni bir vizyon olan önderliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin 13 yıllık çabaları Türkiye için büyük bir farkındalıktır. Bizimde sosyal sorumluluk gereği sivil toplum kuruluşları olarak bu farkındalığa katkı sunmamız önem arz etmektedir” diye konuştu.
Tanju Karakuş, “ Bugün dünyanın ve komşu ülkelerimizin içinde bulunmuş olduğu duruma bir göz atmalıyız. Bizim kendi topraklarımızdan başka, kendi ülkemizden başka gidecek hiçbir yerimiz yok. Ülkemizin ve vatanımızın kıymetini bilmeliyiz” şeklinde konuştu.
Savaş Taşkın, “Ülkemizin yaşamış olduğu son dönemdeki sıkıntılı ortamda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan AK Parti misyonu her anlamda ve her alanda çığır açan hizmetlerle dolu çalışmaları olmuştur. Ekonomik krizler ile batmakta olan ülkeyi alıp dünyada sayılan siyasi ve ekonomik güç haline getirmiştir. Gücümüzü içerde ve dışarıda durdurmaya çalışan çok sayıda ülke ve farklı guruplara etnik kökenimiz ne olursa olsun ülkemizin bekası için bunlara izin vermemeliyiz. Ülkemize diz çöktürmeye çalışan Türkiye üzerinde oynanan oyunlara karşı bu egemen güçlere birlik ve kardeşliğimizi göstermeliyiz” ifadesini kullandı.
Genç Esenyurtlular Platformu yöneticilerinin konuşmaları ardından Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu söz aldı. Başkan Kadıoğlu, “ Her kesimden genç arkadaşlarımızın bir araya geldiği Genç Esenyurtlular Platformunu tebrik ediyorum. Ülkemiz için, milletimiz için, memleketimiz için bir yumruk olma arzu ve isteği ile toplanmış bu gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Biz büyük bir devletiz ve büyük bir milletiz bir imparatorluğun devamıyız. Yüzyıllarca dünyaya hükmetmiş ve adalet götürmüş bir ecdadın devamıyız. Fakat tarih sürekli değişmektedir. Geçmişte bu ülkeye, bu millete yönelik yapılan oyunlar ve saldırıları bugün tekrar yaşıyoruz. Ve istikrar içinde olan bir ülkeyi tekrar eski günlerdeki gibi koalisyon ve ekonomik krizlerin yaşandığı hale getirmeyi hedefliyorlar. Ama devletimiz ve milletimiz buna müsaade etmeyecektir. Sizin gibi düşünen gençlerimiz hiçbir zaman buna izin vermeyecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Kadıoğlu, Genç Esenyurtlular İle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kadıoğlu, Genç Esenyurtlular İle Buluştu haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı