Ege Haberleri

  Başkan isteyince 47 üye istifa etti

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  14.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Manisa İl Başkanlığı’na Murat Baybatur’un atanmasının ardından, il yönetiminde çeşitli görevlerde bulunan 47 partili görevi bıraktı.

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda AK Parti Manisa İl Başkanlığı’na getirilen Murat Baybatur’un koltuğa oturmasının ardından, il yönetim kadrosundan 47 kişi görevlerinden istifa etti.

  Baybatur, parti binasında düzenlediği basın toplantısında istifaların nedeni hakkında bilgi verdi. Genel merkezden yeni yönetim kadrosunu oluşturma yönünde gerekli izni aldığını belirten Murat Baybatur, “Genel merkezimizin, ‘İstiyorsanız yönetimi değiştirebilirsiniz’ şeklindeki tavsiyesini il yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz toplantıda dile getirdim. Arkadaşlarımız yeni dik ve azimli yönetim kadromuzu oluşturmamıza yardımcı olmak için görevlerinden istifa edeceklerini açıkladı. Biz de bu kararlarını saygıyla karşıladık. Ancak hiçbir partili yöneticimizle ne küskünlüğümüz, ne tartışmamız ne bir husumetimiz oldu. Görevlerinden istifa etseler de bize destekleri tam. Yolumuzu belirlerken, onların engin tecrübelerinde ihtiyacımız var” diye konuştu. Baybatur yeni yönetim kadrosunu önümüzdeki günlerde belirleyeceklerini de sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı