Ege Haberleri

EGE

  Başkan’ın vefası

  Hürriyet Haber
  17 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mayıs 2000 - 00:01

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, eski başkanlar Burhan Özfatura ve Yüksel Çakmur'u 22 Mayıs'taki açılış törenine davet etti. Televizyonlarda yayınlanması için hazırlanan reklam filminde de metro projesine imza atan Çakmur ve inşaata başlayan Özfatura'ya yer verildi.

  PİRİŞTİNA, ‘‘Biz bazı eksiklikleri tamamlayıp, metroyu işletmeye alma sorumluluğunu üstlendik. Proje ve inşaat süreci geçmiş dönemlerde yapıldı. Ben bitirdim, sen başladın polemiği yanlış. Önemli olan, İzmir'e hizmet’’ dedi. Tüm İzmirlilerin açılışa davetli olduğunu söyleyen Piriştina, sloganlarının ‘‘Bekliyoruz, bekletmiyoruz’’ olduğunu belirtti.

  ULAŞTIRMA Bakanı Enis Öksüz, Sanayi Ticaret Bakanı Kenan Tanrıkulu, Maliye Bakanı Sümer Oral ve Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel'in açılışa geleceğini belirten Piriştina, Atina Belediye Başkanı Dimitris Avrampulos'un henüz davete yanıt vermediğini söyledi. Piriştina,‘‘metro 26 Ağustos'a kadar sabah 07.00 - 09.00, akşam 17.00 - 20.00 saatleri arasında çalışacak’’ dedi.

  21 yeni otobüs hattı

  METRO 22 Mayıs-31 Mayıs tarihleri arasında 10 gün ücretsiz olacak. 1 Haziran'dan itibaren kentkart kullananlar metroya 100 bin lira karşılığı binebilecek. Jeton alarak metroya binmek isteyenler ise 260 bin lira ödeyecek. ESHOT, metro aktarma duraklarına yolcu taşıyacak 21 yeni otobüs hattını sefere koymaya hazırlanıyor. Bornova İstasyonu çevresindeki viyadüklerin altına yapılan duraklara, Bornova'nın çeşitli semtlerinden haraket edecek 14 hat sefer yapacak. Vatandaşlar bu otobüslere kentkartla 100 bin veya 175 bin liraya binebilecek. Üçyol istasyonu'na ise Hatay, Yeşilyurt, Üçkuyular semtlerinden 7 yeni hatla yolcu taşınacak. Ayrıca, Bornova İstasyonu çevresine 400 araçlık otopark hazırlanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı