Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başkan’ın sakız timi

  Hürriyet Haber
  06 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 06 Temmuz 2007 - 00:54

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, cadde ve sokaklarda yere atılan ve herkesin ayağına yapışan sakızlara ’özel bir tim’ kurarak savaş açtı. İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda asfalt üzerinde yapışmış olan sakız atıkları, belediye ekipleri tarafından kazınarak çıkartılıyor.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bir yandan kenti güzelleştirmeye çalışırken, diğer yandan da vatandaşların kirlettiği alanları temizlediklerini söyledi.

  ÇEKİRDEK KABUKLARINI YERE ATAN SIPA

  Vatandaşları çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya çağıran Büyükerşen, çevre kirliliğini gözler önüne sermek amacıyla yaptıkları ’Çekirdek kabuklarını yere atan sıpa’ heykelinin halen belediye deposunda beklediğini söyledi. Büyükerşen şöyle konuştu:

  "Eskişehir’e yepyeni bir görünüm kazandırmaya çalışırken, bir taraftan da cadde ve kaldırımlardan kilolarca sakız ve kuruyemiş atığı toplamak zorunda kalıyoruz. Porsuk Bulvarı’nda boydan boya yapacağımız alanların yüzeyine yapışmış durumdaki sakızları temizlerken, daha birkaç gün önce boyadığımız alanların üzerine de sakız ve kuruyemiş kabukları atıldığını büyük bir üzüntüyle gördüm. Böyle giderse depoda duran meşhur, çekirdek kabuklarını yere atan sıpa heykelini yol kenarına dikmek zorunda kalacağız."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı