VAN HABERLERİ

Başkan İlhan’dan Kurban Bayramı Mesajı

IHA
22.09.2015 - 16:20Son Güncelleme :

YEREL HABERLER VAN

IHA

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
İlhan, yayınladığı mesajında, “Bayramlar, paylaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği en özel günlerdir. Bayramlar rahmet ve berekettir, hoşgörü ve kardeşliktir, coşku ve sevinçtir. Paylaşmanın, kucaklaşmanın, milleti millet yapan ortak değerlerde buluşmanın mutluluğunu yaşarız bayramlarda. Ne var ki ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler sevinçlerimize hüzün, mutluluklarımıza gölge düşürmektedir. İnsanlığın bir medeniyet krizine sürüklendiği, özgürlük, adalet, hoşgörü, hakça bölüşüm gibi en temel insani değerlerin, acımasız neoliberal politikalara kurban edildiği, İslam coğrafyası üzerinde tarihin en acımasız işgallerinin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bu bayramda, yüreğimiz Irak’tan Afganistan’a, Filistin’den Çeçenistan’a, Türkistan’dan Suriye’ye İslam coğrafyasında akmaya devam eden gözyaşlarının çekilen ızdırapların acısıyla dolu. İslam coğrafyasının her tarafından yabancı diyarlara göç etmeye çalışanların dramını yaşıyoruz her gün. Gazzeli yetimlerin, Bağdatlı, Suriyeli annelerin, Afrikalı aç bebeklerin feryadı canımızı yakıyor. İnsanlığın yeni bir sese, yeni bir medeniyete ihtiyacı var. Bu medeniyet bizim medeniyetimizdir. Çünkü bizim medeniyetimiz İsmail’inden vazgeçen İbrahim’in medeniyetidir. Fırat’ın kenarında kaybolan kuzudan hesaba çekileceğini bilenlerin, bir kardeşinin ayağına batan dikenin acısını yüreğinde hissedenlerin medeniyetidir. Hepimiz bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmek zorundayız. Enerjimizi, kısır çekişmelere değil yeniden büyük Türkiye’yi ve adil bir dünyayı kurmak için harcamalıyız. Bunun içinde ülkemizi; özgür ve müreffeh bireyler üzerinde yükselen barış ve esenlik yurdu haline getirmek zorundayız. Ama maalesef bazı siyasi partilerin 7 Haziran seçimleri ve sonrasında ortaya koydukları tavır ve üslup bu sorumluluktan uzaktır. Kardeşlik ve esenlik ortamının tesisine yönelik umutları boşa çıkaracak niteliktedir. Nitekim bu yanlış üslup ve yaklaşım gerginlik ve kamplaşmaları arttırmış, milletimizi tedirginliğe sürüklemiştir.
7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan olaylar mecliste bulunan partilerin çözüm değil sorun ürettiğini göstermiştir. Meclisteki partilerin bu yaklaşımları yanlışlığını açıkça göstermekte, Saadet Partisi olarak başından bu yana yaptığımız uyarı ve önerilerin haklılığını ortaya koymaktadır. Saadet Partisiz bir meclisin çözüm sunamadığı gerçeği gün gibi ortadadır. Bayram vesilesiyle bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Bütün siyasileri, milletimizin sahip olduğu sağduyu ve asalete uygun davranmaya, kardeşlik ve dayanışmayı temin edecek siyasi üslup kullanmaya davet ediyorum. Bayramlar fırsattır. Gelin uluslararası terör siyasetçilerinin aramıza ektiği fitne tohumunu hep birlikte ortadan kaldıralım. Ülkemizi karıştırmak, birlik ve esenliğimizi bozmak isteyen karanlık güçlerin oyunlarını boşa çıkaralım. Yumruk sıkmak yerine el sıkışalım. Kutuplaşmak yerine kucaklaşalım. Gönüllerimizi barışa, huzura, kardeşlik ve esenliğe açalım. Bu temenni ile milletimizin ve Vanlı hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemize, İslam Alemi’ne ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkan İlhan’dan Kurban Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan İlhan’dan Kurban Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:05
 • Guneş
  06:47
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:41
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı