KÜTAHYA HABERLERİ

Başkan İhsan Tunçoğlu: Basın Kartı Yönetmeliği’ndeki Yenilikler Yürürlüğe Girdi

IHA
27.08.2015 - 14:51Son Güncelleme :

İHSAN TUNÇOĞLU

IHA

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, Yeni Basın Kartı Yönetmeliği’nin, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini kaydetti.
Tunçoğlu, yaptığı açıklamada, yönetmelikle birlikte sektör temsilcisi gazetecilerin, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından verilen Basın Kartı sahibi olmalarını kolaylaştırıcı yenilikler getirildiğini dile getirdi.
Tunçoğlu, "Basın kartları bekleme süreleri kısaltılmıştır.Katılımcı bir uygulama başlatılmıştır.Basın iş kolunda en az 5 yıl çalıştığını belgeleyenlere beklemeden basın kartı verilmesi hakkı getirilmiştir.Engelli meslektaşlarımıza bekleme süresi aranmadan basın kartı verilecektir.Emeklilik işlemlerinde kolaylıklar sağlanmıştır.Önceki yönetmelikte komisyonda yer alan T.Gazeteciler Federasyonu(TGF) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin komisyondan çıkarıldığı görülmektedir. Öte yandan Türkiyenin en büyük ve en güçlü üst meslek kuruluşu olan ve 8 bölge federasyonunun oluşturduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na (TGK) üyelik hakkı verilmemesi ise tamamen haksızlıktır. Yanlış bir uygulamadır ve düzeltilmesi gerekir.
Anadolu gazete sahiplerinin Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim ve Denetleme Kurulu’na seçtiği Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen’in yeni yönetmelikle ’Basın kartları komisyonunda’ üye olarak yer almalarından memnuniyet duyduğumuzu belirterek, kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum.Yeni yönetmeliğin tüm basın camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Başkan İhsan Tunçoğlu: Basın Kartı Yönetmeliği’ndeki Yenilikler Yürürlüğe Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan İhsan Tunçoğlu: Basın Kartı Yönetmeliği’ndeki Yenilikler Yürürlüğe Girdi haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı