KAYSERİ HABERLERİ

Başkan Hiçyılmaz, Kurumlar Vergisi Rekortmenlerini Kutladı

IHA
14.07.2015 - 12:10Son Güncelleme :

KAYSERİ TİCARET ODASI BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ, KURUMLAR VERGİSİ REKORTMENLERİNİ KUTLADI

IHA

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan, 2014 yılı vergi rekortmenleri listesine ilişkin açıklamada bulundu.
Kayseri’deki işletmelerin, önemli bir vatandaşlık görevi olan vergi konusunda Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Hiçyılmaz, “Vergi Dairesi Başkanlığı’nın açıkladığı en çok vergi beyan eden 100 mükellef listesinde ilk 10 sırada; Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Çinkom Çinko Kurşun Metal ve Madencilik San. Tic. A.Ş., Boyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Özkoyuncu Madencilik Metalurji İnş. San. Tic. A.Ş., Boytaş Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Kayseri Metal Center San. Ve Tic. A.Ş., HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş., İstikbal Mobilya San. ve Tic. A.Ş. ve Merkez Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş., Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. bulunmaktadır. 25 milyon 68 bin liralık vergi tahakkuku ile 1. sırada yer alan Kayseri Şeker Fabrikası başta olmak üzere, ilk 100 listesinde yer alan tüm işletmelerimizi, vergi konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Başkan Hiçyılmaz, Kayseri’de 2014 yılında 8 bin 942 mükellef tarafından Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi verildiğini hatırlatarak, “Kurumlar vergisi beyannameleri ile 2 milyar 032 milyon 233 bin 422 TL matrah beyan edilmiştir. Bu rakam 2013 yılına oranla yüzde 15 civarında artış göstermiştir. Tahakkuk eden 381 milyon 694 bin 571 TL’lik kurumlar vergisi ise 2013 yılına oranla yüzde 18 civarında artış göstermiştir. Vergi oranlarındaki bu önemli artışlar, Kayseri’nin ticaretinin ve sanayisinin ilerleme kaydettiğinin göstergesidir” diye konuştu.
Ödenen vergilerin şehrin gelişmesine ve büyümesine önemli katkı sağladığına dikkat çeken Hiçyılmaz, "Vergi; Devletin yükümlü olduğu sağlık, eğitim, güvenlik ve altyapı gibi hizmetlerinin gerçekleştirilmesinin temel taşıdır. Vergi, bir anlamda da milletin ihtiyaçlarının karşılanmasının sermayesidir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Başkan Hiçyılmaz, Kurumlar Vergisi Rekortmenlerini Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Hiçyılmaz, Kurumlar Vergisi Rekortmenlerini Kutladı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:33
 • Yatsı
  19:49
Sayfa Başı