KAYSERİ HABERLERİ

Başkan Hiçyılmaz, Alman İş Adamlarını Ağırladı

IHA
03.07.2015 - 10:28Son Güncelleme :

KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ (EN SAĞDAKİ) BİR KAÇ GÜNDÜR KAYSERİ'DE OLAN ALMAN İŞ ADAMLARI İLE GÖRÜŞTÜ.

IHA

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Almanya’dan gelen iş adamlarından oluşan heyeti kabul etti.
Ziyarette konuşan Başkan Hiçyılmaz, heyetin Odayı ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasında köklü bir geçmişe sahip olan ilişkilerin daha da gelişmesini temenni ettiklerini söyledi.
Hiçyılmaz, “Ülkelerimiz arasındaki ilişki, derin tarihi köklere sahip bulunmaktadır. Özellikle 1960 ve sonrasında yaşanan işgücü göçü ile ülkelerimiz birbirine daha da yakınlaşmıştır. Bugünlerde ise ekonomi, siyaset, kültür ve birçok alanda işbirliğimiz bulunmaktadır. Ülkelerimiz arasındaki dış ticaret hacmi yaklaşık 37,5 milyar dolar civarındadır. Bu rakamın 22,3 milyar dolarlık kısmını Almanya’dan yapılan ithalat, 15,1 milyar dolarlık kısmını ise Almanya’ya yaptığımız ihracat oluşturmaktadır. Bu rakamlarla; Türkiye aleyhinde 7 milyar dolarlık bir dış ticaret açığının oluştuğu görülmektedir. Bu durumun, dengeli bir dağılıma kavuşması bizim için önemli bir konudur. Ülkelerimizin dış ticaret hacminin artması ile karşılıklı olarak ithalat ve ihracat dengesinin sağlanması ortak arzumuzdur” dedi.
Kayseri’de başta mobilya, tekstil, çelik, elektrikli ev aletleri olmak üzere birçok alanda üretim gerçekleştirildiğini ifade eden Hiçyılmaz, Kayseri’nin Almanya ile olan ticari ilişkisi kapsamında 82 milyon dolarlık ithalat ve 111 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini vurguladı.
Kayseri Ticaret Odası hakkında da kısa bilgiler paylaşan Başkan Hiçyılmaz, 17 bini aşkın üyeye sahip olduklarını ve 200 ayrı meslek dalında faaliyet gösteren üyelerin 40 ayrı meslek komitesinde toplandıklarını ifade etti. Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsadan en önemlileri arasında yer alan Kayseri ticaret Odası’nda üyelerin taleplerine büyük önem verdiklerini kaydeden Hiçyılmaz, bu taleplerin karşılanması bakımından her kademede girişimlerde bulunduklarını belirtti.
Kayseri Ticaret Odası olarak, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artması için çalışmalarda bulunmaya hazır olduklarının altını çizen Hiçyılmaz, iki ülke arasında karşılıklı heyet ziyaretleri yapılabileceğini de söyledi. Hiçyılmaz, Kayseri’nin yalnızca ticaret ve sanayi şehri olmadığını vurgulayarak, turizme yönelik yapılan çalışmalardan bahsetti ve Alman turistleri Kayseri’ye davet etti.
Başkan Hiçyılmaz, Oda üyelerinden oluşan bir heyetle Fransa ve İtalya seyahati gerçekleştirdiklerini belirterek, “Fransa’nın Lyon şehrine gittik, orada fuar ziyaretlerinde bulunduk ve Türkiye’nin Ticaret Ataşeliğini ziyaret ettik. Oradan da İtalya’ya geçmek suretiyle Milano şehrine gittik. Milano Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettik. Yapmış olduğumuz ziyaretten iş adamlarımız çok etkilendiler ve bu tür seyahatlerin sık sık yapılmasını arzu ettiklerini ifade ettiler” diye konuştu.
Başkan Hiçyılmaz, nezaket dolu ziyaretten dolayı Alman heyeti üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.
Heyet adına konuşan Ulrich Zeutschel ise kendisinin ve heyette bulunan iş adamları ile şirket yöneticilerinin Kayseri’de olmaktan heyecan duyduklarını ifade ederek, Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin Kayseri ile yapılacak yeni ortaklıklar ile daha da güçleneceğine inandığını söyledi. Karşılıklı tanışmanın ardından ticarete ilişkin sohbetle devam eden ziyaretin sonunda Başkan Hiçyılmaz tarafından Alman konuklara hediye paketi takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Başkan Hiçyılmaz, Alman İş Adamlarını Ağırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Hiçyılmaz, Alman İş Adamlarını Ağırladı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı