KÜTAHYA HABERLERİ

Başkan Hatice Özgevrek: Sıla-i Rahim’i Bayramda Da İhmal Etmeyelim

IHA
15.07.2015 - 11:05Son Güncelleme :

AK PARTİ KÜTAHYA İL KADIN KOLLARI BAŞKANI HATİCE ÖZGEVREK.

IHA

AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Özgevrek, vatandaşların, ’sıla-i rahim’i bayramda da ihmal etmemelerini istedi.
Örf ve adetlerin yaşatılmasını isteyen Özgevrek, "Ramazan ayı boyunca yaşanan birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı, 11 ayın sultanı olan ve içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni geride bırakıp Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğu içindeyiz.Sevginin, şefkatin,vefanın, merhametin ve dayanışmanın doruk noktasında olduğu bu mübarek günler aynı zamanda, gelenek ve göreneklerimizin, örf ve adetlerimizin, kuşaktan kuşağa ulaştığı, milli ve dini duygularımızın kabardığı, sıla-i rahimin ihmal edilmediği, ziyaret ve hediyeleşmelerin maneviyatını uygun şekilde değerlendirileceğine inanıyoruz.Özellikle bu müstesna günlerde şehit yakınlarımızın, gazilerimizin, yaşlılarımızın ve yetimlerimizin unutulmaması gerektiğini, bayram sevincimizi paylaşarak keder de ve sevinçte bir olduğumuzu göstermeliyiz.Ramazan ayı boyunca bir ve beraber olmanın ,aynı atmosferi solumanın huzuru ve bereketi ile ekmeğinizi öldük, sofralarımızı paylaştık.Üzülerek ifade ediyoruz ki bizler bolluk bereket içinde yaşarken İslam dünyasının bazı bölgelerinde acıların eksik olmadığı, masum insanların hedef olduğu kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı, kendilerini savaşın içinde bulduklarını görüyoruz. Bizler en büyük silahımız olan dualarımızla zalime karşı mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Savaştan ve zulümden kaçan bu masum insanlarla ensar-muhacir anlayışı içinde bulunmalıyız.Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların sona ermesini temenni ediyor, bütün halkımızın ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.
SILA-İ RAHİM NEDİR?
"İslam dinin önem verdiği konulardan biri de sıla-i rahim dir. Sıla-i rahim, akrabalar, yakınlar arasındaki bağı ve iletişimi sağlam tutmak bu ilişkileri koparmamaktır. Akrabalık ilişkilerinin iyi olması için karşılıklı saygı sevgi ve yardımlaşmanın güçlü olması gerekir.Rahm, kelime olarak rahmet’ten gelir; rahmet, ’acımak’, ’merhamet etmek’ ve ’şefkat duymak’ anlamlarına gelir. Akrabalık, hısımlık, yakınlık, kuvvet, gibi farklı kelimelerle dile getirilen insani yakınlığı ifade eder. Sıla, bağ kurmak, ulaşmak, kavuşmak manasına gelir." (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Başkan Hatice Özgevrek: Sıla-i Rahim’i Bayramda Da İhmal Etmeyelim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Hatice Özgevrek: Sıla-i Rahim’i Bayramda Da İhmal Etmeyelim haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı