MUĞLA HABERLERİ

Başkan Gürün Yıllar Sonra Tıp Fakültesi Sıralarında

IHA
17.09.2015 - 15:41Son Güncelleme :

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN, TIP ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan ile birlikte bu yıl hizmete giren Tıp Fakültesi Morfoloji binasında öğrenciler ile bir araya geldi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, Tıp Fakültesi’ne bu yıl 82 öğrencinin kayıt yaptırdığını ve öğrenci sayılarının 300’e ulaştığını söyledi ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e geleceğin doktor öğrencilerine ziyareti için teşekkür etti.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da Tıp Fakültesi açılmasıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin eğitim, öğretim anlamında daha da zenginleştiğini, yeni kurulmasına rağmen Tıp Fakültesi’nin değerli dekanı ve başarılı öğretim üyeleri ile kısa zamanda Ege’nin Tıp Merkezi haline geleceğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla’da Tıp Fakültesi’nin kurulması bir doktor olarak beni mutlu ediyor. Bende Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak Ortopedi ve Travmatoloji bölümünü seçtim ve halk arasındaki deyimi ile kırık çıkıkçı oldum. Üniversitede iki buçuk yıl baş asistan olarak çalıştıktan sonra 1979 yılında işimi ve eşimi alarak Muğla’ya geldim. Muğla’ya geldiğimde Muğla’da Ortopedi doktoru yoktu. İki buçuk sene tek ortopedi doktoru olarak Muğla ilinde vatandaşlarımıza hemşire arkadaşlarımızla mesai saati gözetmeden hizmet verdik. 1979 yılından 1999 yılına kadar yirmi yıl severek ve özveriyle yaptığım meslek hayatımda toplam 200 bin hasta muayenesi, 20 bin ameliyat yaptım. Hayatta hangi mesleği yaparsak yapalım mutlak suretle insanı severek hizmet etmemiz lazım. Özellikle birçok fedakarlık gerektiren doktorlukta insan sevgisi mesleğin zorluklarına dayanmak açısından çok önemli. Bir insana faydalı olmak, onun acısını dindirmek, ona yardımcı olmak duygusu sizleri ayakta tutar. Muğla Tıp Fakültesi’ni kazanan bütün doktor adayı meslektaşlarımı kutluyorum. Sizlerle Tıp Fakültesi sıralarında yıllar sonra buluşmak beni çok mutlu etti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi yeni kurulduğu için heyecanlı ve sizlere en üst seviyede eğitim vermek isteyen çok değerli dekanınız ve öğretim üyeleriniz var. Doktor olarak Muğla’dan ayrıldığınızda burayı ikinci memleketiniz olarak göreceksiniz. Çünkü Muğla, coğrafi yapısı, kültürel değerleri ve insan yapısıyla çok özel bir şehir. İnsanların birbirlerine sevgiyle, hoşgörüyle baktığı, hemşerilik duygularının geliştiği önemli bir kent. Sizleri buradan beyaz önlüklerinizle mezun edeceğiz, hepinizin yolu açık olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Başkan Gürün Yıllar Sonra Tıp Fakültesi Sıralarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gürün Yıllar Sonra Tıp Fakültesi Sıralarında haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı