DENİZLİ HABERLERİ

Başkan Gürlesin’den 29 Ekim Mesajı

IHA
28.10.2015 - 11:56Son Güncelleme :

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN GÜRLESİN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

IHA

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak bugünün önemine işaret etti.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük atılım olduğunu ifade eTTİ. Gürlesin şöyle devam etti, ‘‘Kuruluşunun 92. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimiz, Türk Milleti adına büyük Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük atılım ve milli tarihimizin geldiği son aşamadır. 92 yıl önce bugün ilan edilen tek bayrak, tek millet, tek vatan ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Bugün, her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gereken Cumhuriyet, eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncesinin ürünüdür. Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için milli değerler ile bilim ve aklın üstünlüğünü benimsemek, tarihimizi çok iyi bilmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettiği bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Bu düşüncelerle kurulusunun 92. yılında Cumhuriyeti kuran ve bugüne kadar uğrunda mücadele edenleri basta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm demokrasi kahramanlarımızı, milleti ve vatani için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi geride kalan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin 92. Yılı tüm milletimize kutlu olsun’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Başkan Gürlesin’den 29 Ekim Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gürlesin’den 29 Ekim Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı