MALATYA HABERLERİ

Başkan Gürkan, Konkasör Tesisi Alanında İncelemede Bulundu

IHA
17.08.2015 - 16:27Son Güncelleme :

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN, KONKASÖR TESİSİ ALANINDA İNCELEME YAPTI.

IHA

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, üretime başlayan Battalgazi Belediyesi Konkasör Tesisi’ni gezdi. Başkan Gürkan, “Konkasör tesisimiz çevreye en ufak zarar vermeyecek. Bu da bizim çevreye duyduğumuz hassasiyetin en önemli göstergesidir” dedi.
Geçtiğimiz günler içerisinde hizmet vermeye başlayan Battalgazi Belediyesi Konkasör Tesisi alanında incelemede bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Yılda 150 bin metre küp malzeme üretimi yapacak olan Battalgazi Belediyesi Konkasör Tesisi’nde incelemede bulunan Başkan Gürkan, hizmet kalitesi ve üretimi noktasında önemli bir eksikliğin giderildiğini söyledi.
Başkan Gürkan, “Battalgazi Belediyesi artık kendi sistemini kurarak hizmet etme yolundaki gayret ve çabalarını tüm personeliyle birlikte bir takım oyunu halinde yürütmektedir. Bugün burada gördüğümüz tabloda bunun en güzel göstergelerinden biridir. Görüldüğü gibi konkasör atölyemizde bu sahada üretime başlamış oldu. Bir taraftan buradaki sıralı patlatmalarla elde edilen taşların konkasör ünitesinde işlenmesiyle gerekli tartı işlemleri yapıldıktan sonra plent alanına gidecek. Oradan da sıcak asfalt karışımı noktasında ilgili yerlere serimi yapılacak. Artık Battalgazi emin adımlarla mazisine layık istikbale doğru yürüyor. Üretim kapasitesi olarak buradaki gerek Çevre Şehircilik Bakanlığı, gerekse Başbakanlıktan aldığımız onay çerçevesinde burası bizim konkasör alanımız. Buranın da taş ocağı olarak işletmesini aldık. Tabi bu taş ocağı işletmesinin üretim noktasında da hizmet satın alma cihetine gittik. Yani ortalama 9,5 liraya ki bu Malatya’da en uygun rakamdır” diye konuştu.
Konumu itibari ile yerleşim alanlarına uzak ve gürültü kirliliği noktasında herhangi bir olumsuzluk oluşturmayan Konkasör Tesisi’nin her türlü değerlerin alınması sonucu kurulduğunu belirten Başkan Gürkan, “Konkasör üretim tesisimiz şu anda üretime devam etmektedir. Toz, gürültü kirliliği veya çevreye zarar verecek herhangi bir hadise söz konusu değildir. Bu da bizim çevreye duyduğumuz hassasiyetin en önemli göstergesidir. Burası biliyorsunuz ÇED raporu alınan bir yer. Yani çevre ile ilgili ve diğer kurumlarla ilgili kurumların görüşleri alınıyor. Buradaki yapılan çalışmaların gerek çevreye zarar ziyan anlamında, gürültü boyutu ile ilgili olsun, diğer patlatma neticesinde çıkacak olumsuz unsurlar olsun veyahut da doğanın genel dengesini bozma noktasında olsun bütün değerler tespit ediliyor. Bu değerler tespit edildikten sonra, çevremize zararı olmadıktan sonra, bu ÇED raporu alınabilir. Dolayısıyla şu andaki tablo içerisinde görüldüğü gibi yerleşim mekanlarına çok uzak bir yerde. Aynı zamanda kaliteli bir taşın bulunduğu bir alandayız. Buradaki çalışmalarımız çevrenin doğal dengesine kesinlikle zarar vermeyecek. Bu durumda Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Başbakanlık raporlarıyla kesinleşmiştir” ifadelerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Başkan Gürkan, Konkasör Tesisi Alanında İncelemede Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gürkan, Konkasör Tesisi Alanında İncelemede Bulundu haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı