ZONGULDAK HABERLERİ

Başkan Güneş Dünya Barış Gününü Kutladı

IHA
31.08.2015 - 17:55Son Güncelleme :

SALTUKOVA BELEDIYE BASKANI ZERRIN GUNES DUNYA BARIS GUNUNU KUTLADI

IHA

Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Güneş mesajında; “İkinci Dünya savaşı olarak bilinen İkinci Emperyalist Paylaşım Savaşı 1 Eylül 1939 tarihinde Nazilerin Polonya’yı işgaliyle başlamıştı. 1945 yılında son bulan ve ardında milyonlarca ölü, yaralı, yıllarca dinmeyen acı ve gözyaşı bırakan insanlık tarihinin bu en acımasız, en kanlı ve en kirli savaşının başladığı gün olan 1 Eylül, birçok ülkede ’Dünya Barış Günü’ olarak kutlanmaktadır.
Ancak halen dünyanın birçok bölge ve ülkesinde yaşanan çatışmalar, savaşlar insanlığın geleceğini tehdit etmekte ve insanın en temel evrensel hakkı olan yaşama hakkını elinden almaktadır. Küresel eşitsizliğin ve sömürünün yarattığı yoksulluk, açlık, savaş ve çatışmalar insanlar için yaşamı çekilmez kılmaktadır. Bugünlerde Ortadoğu coğrafyasında yaşanan kaos, şiddet ve sınırlarımızda yaşanan savaşın acımasızlığını hep beraber görüyor ve kaygı duyuyoruz. Ülkemiz ve tüm dünya halklarının bu kaygılarını gidermek ve çözüm bulmak sorumluluk sahibi her insanın görevidir. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeden huzurlu ve kardeşçe bir ortamın oluşturulması için, herkesin sorumluluk bilinci içinde hareket ederek savaşlara, çatışmaya ve teröre dur demesi gerekmektedir. Barışın ortak paydasından hareketle, anlaşmazlıklar insani değerler ve karşılıklı hoşgörü çerçevesinde ele alınmalı, savaş çığırtkanlığını red eden bir anlayış içinde olaylara yaklaşılmalı, kardeşçe, huzur ve barış içinde yaşanabilecek bir ülke ve dünya inşa etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Eylül Dünya Barış gününü kutlar, savaşsız, sömürüsüz ve adil paylaşımın olduğu bir dünya özlemi ile sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Başkan Güneş Dünya Barış Gününü Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Güneş Dünya Barış Gününü Kutladı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:11
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı