ISPARTA HABERLERİ

Başkan Günaydın'dan tesis incelemesi

DHA
27.04.2017 - 17:30Son Güncelleme :
DHA

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Çöpten Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi'ni inceledi.
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Koçtepe Köyü mevkiindeki Düzenli Çöp Depolama Alanı'ndan Çöpten Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi'nde- Biyokütle Elektrik Santrali incelemede bulundu. 2.8 megavat/saat kurulu güce sahip tesisin, Isparta'nın elektrik ihtiyacına önemli katkıda bulunduğunu söyleyen Başkan Günaydın, üretimin her geçen gün arttığını ve kamuya kazanç sağlayan bir tesis haline geldiğini söyledi.
Başkan Günaydın, "Mutlu bir sonuç. İhaleyi alan firmamız da cömertçe bir teklifte bulunmuştu. Türkiye'de en fazla yüzde oranla ihale edilen illerden birisiyiz. Belediyemiz ciddi kazanç elde ediyor. Isparta Belediyemiz dolayısıyla halkımız güzel bir tesis kazanmıştır. Buradan elde edilen kazanç Isparta'mıza hayırlı olsun" dedi.
Tesis incelemesinde Başkan Günaydın'a eşlik eden ve tesislerin işletmesini yapan firmanın Genel Müdürü Halim Dugan da 6 aydan bu yana tesislerde elektrik üretimine devam ettiklerini, 2 megavat enerji üretimine ulaşıldığını ve geçildiğini aktardı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Başkan Günaydın'dan tesis incelemesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 17 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Günaydın'dan tesis incelemesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı