ISPARTA HABERLERİ

Başkan Günaydın'dan ISMEK'e ziyaret

DHA
28.03.2017 - 15:22Son Güncelleme :
DHA

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ISMEK Birimi'ni ziyaret etti.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ISMEK Birimi'nde incelemelerde bulunarak kurs hocalarıyla bir araya geldi. Belediye olarak kültürel çalışmalara ağırlık verdiklerini söyleyen Başkan Günaydın, 5-6 aydan bu yana da işçiliği, sanatı, oya dokuma etnografyası şeklinde üst boyutta bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Ahşap Sanat Merkezi'nde yaptıkları çalışmaları geliştirdiklerinden de bahseden Günaydın, "ISMEK'te kadınlarımız yaptıkları çalışmalarla kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi tekrar kullanılır hale getiriyor. Isparta'mıza has dantel, oya gibi el sanatlarını da geliştiriyoruz. Isparta gülüyle anılır, biz de Isparta gülünü sanatta da zenginleştiriyoruz. Tekstil konusunda da arayış ve araştırmalar içerisindeyiz. Yine ahşap işçiliği, boyamalarda da kendi arayışlarımızı devam ettiriyoruz" dedi.

Mimar Sinan Caddesi'nde iki satış mağazası açacaklarını vurgulayan Günaydın, "Günümüzde ulaşılamayan el sanatları bu mağazalarımızda yer alacak. İstanbul'da büyük bir galeride de bu ürünlerimizin sergilemesini ve satışını planlıyoruz. İstanbul'daki bu büyük çalışmanın ardından yine ISMEK ve Ahşap Sanat Merkezi'mizin yapmış olduğu işler Londra, Tokyo, New York'ta sergilenecek ve satışa sunulabilecek. Bu düşüncelerimiz 7 yıldan bu yana vardı. Bu sanat olayları hem Isparta'mızı hem Türkiye'mizi duyurma noktasına gelecektir. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Başkan Günaydın'dan ISMEK'e ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Günaydın'dan ISMEK'e ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı