TRABZON HABERLERİ

Başkan Gümrükçüoğlu hizmet dönemini değerlendirdi

DHA
31.03.2016 - 16:24Son Güncelleme :
DHA

Fatih TURAN/TRABZON,(DHA) - TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, görev süresini değerlendirdi. Başkan Gümrükçüoğlu, Akyazı’da yapımı süren Trabzonspor Stadyumu ile ilgili isim hakkı konusunda, “Akyazı Spor Kompleksi'nin ismine Trabzon halkının gönül verdiği, isim hakkını kullanacak olan Trabzonspor karar versin. Zira diğer statlarda da olduğu gibi bu çok önemli bir kaynak oluşturabilecek” dedi.

Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, başkan yardımcılarıyla birlikte EYOF 2011 Spor ve Hatıra Parkı'ndaki bir restoranda basın toplantısı düzenleyerek 2014 yerel seçimlerinin ardından göreve gelişinin ikinci yılını değerlendirdi. Belediyece yürüttükleri çalışmalar ve projeler hakkında bilgi veren Başkan Gümrükçüoğlu, toplam 2 bin 354 personel ile halka hizmet etmeye çalıştıklarını ve belediyenin 187 milyon 129 bin 982 lira borçla çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Trabzon’da yapımı süren botanik parkın 2017 yılı Ağustos ayında hizmete açacaklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, kent meydanı ile Boztepe arasında yapılması planlanan teleferik projesini ise daha da genişleterek Zağnos Vadisi - Erdoğdu güzergâhından Boztepe'ye ulaşan kapsamlı bir proje olarak hayata geçirmek istediklerini anlattı.

KAMULAŞTIRMALARDA 10 YILDA YAPILAMAYANI 1 YILDA YAPTIK

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, bir yılda yaptıkları kamulaştırmaların geçmiş dönemlerde 10 yılda yapılandan daha fazla olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak 2014 yılında 14 milyon, 2015 yılında 13 milyon, 2016 yılı Mart ayı itibariyle de 13 milyonluk kamulaştırmaya imza attıklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Rakamlar ortada. Trabzon il belediyesi tarihinde 10 yıllık kamulaştırma rakamları bizim 1 yılımıza ulaşmıyor” diye konuştu.

STAD İSMİNE TRABZONSPOR KARAR VERSİN

Akyazı’da yapımı süren Trabzonspor Stadyumu ile ilgili isim hakkının ne olacağı konusunda sorular üzerine açıklama yapan Başkan Gümrükçüoğlu, “Akyazı Spor Kompleksi'nin ismine Trabzon halkının gönül verdiği, isim hakkını kullanacak olan Trabzonspor karar versin. Zira diğer statlarda da olduğu gibi bu da çok önemli bir kaynak oluşturabilecek. Bu nedenle Trabzonspor'un bu işi ana aktör olarak paydaşlarının düşüncelerini alarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yetkileri çerçevesinde onlarla paylaşacağı bir kararla uygulamasını yapması en doğrusudur” dedi. Başkan Gümrükçüoğlu, Akyazı’da yapımı süren spor kompleksi etrafında bir kaç küçük yapının dışında ciddi bir yapılaşma olmayacağını da sözlerine ekledi.

FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Başkan Gümrükçüoğlu hizmet dönemini değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gümrükçüoğlu hizmet dönemini değerlendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı