Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan Gori krize el koydu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fiorentina'daki yönetim krizine Başkan Gecchi Gori arabulucu olarak el koyarken, Fatih Terim'e övgüler yağdırdı. Gecchi Gori, her aile içerisinde böyle anlaşmazlıkların yaşanabileceğini belirterek, ``Noel'de kulüpte barış istiyorum. Bu yanlış anlamalar düzelecektir" dedi ve Asbaşkan Luciano Luna'ya da istifasını geri alması çağrısında bulundu.

GORI: "BAŞARI TERİM SAYESİNDE"
Başkan Gori, ilk kez teknik direktör Fatih Terim'den övgüyle söz ederek, "Eğer takımımız bir başarı yakaladıysa, bunun büyük bir bölümü Fatih Terim'e aittir. Futbolcuları çok iyi motive ediyor. Kendisinden memnunuz" dedi.

Gecchi Gori, Fatih Terim'in çalışmalarının meyvelerinin alınmaya başlandığını ve bunun İnter ve deplasmanda Udinese'de alınan galibiyetlerle kanıtlandığını da sözlerine ekleyerek, ``Biz gelecek yılların Fiorentina'sının tohumunu atıyoruz. Büyük bir kulüp olacağız ve Fiorentinalı taraftarlara Noel armağanı olarak kaleci Toldo'nun önümüzdeki yıl da mor menekşeli formayı giyeceğini duyuruyorum" dedi.

ANTOGNONI: "HAZMEDEMEDİM"
Genel Menajer Giancarlo Antognoni, ``Kulüple uzaktan yakından ilgisi olmayan Mario Sconcarti'nin açıklamalarını hala hazmedemedim. Ancak, Gecchi Gori, görevimde kalmak için beni ikna etti'' şeklinde konuştu.

TERİM: "ZAMANI GELİNCE KONUŞILACAK"
Fatih Terim ise, hiçbir şekilde Fiorentina ile sözleşmesinin uzatılması için görüşme ve anlaşma olmadığını, kulübün şartlarını bildiğini, zamanı gelince bunları konuşacaklarını ifade etti. Terim, dünkü Verona maçından sonra herbir futbolcuya ayrı bir program vererek, tatilde uygulamalarını isteyerek, ``Yüzde 90'ını gerçekleştirin yeter. Unutmayın ki, 6 Ocak'ta Juventus ile deplasmanda çok önemli bir maçımız var'' uyarısını yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz