ANKARA HABERLERİ

Başkan Gökçek’ten, "Telefonla Konuşan Şoföre" Geçici İşten El Çektirme Cezası

IHA
02.10.2015 - 19:04Son Güncelleme : 02.10.2015 - 19:05

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK, “DİREKSİYON BAŞINDA TELEFONLA MEŞGUL OLAN EGO ŞOFÖRÜ”NÜN YER ALDIĞI FOTOĞRAFLARI TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞARAK, “BU FOTOĞRAFLARI ANKARALI HEMŞEHRİMİZ BANA GÖNDERMİŞ. İLGİLİ ŞOFÖR ARKADAŞ TESPİT EDİLDİ, GEÇİCİ OLARAK İŞTEN EL ÇEKTİRİLDİ. SORUŞTURMA NETİCESİNDE VERİLECEK CEZAYI TWİT ALEMİYLE PAYLAŞACAĞIM” MESAJINI ATTI.

IHA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “direksiyon başında telefonla meşgul olan EGO şoförü”nün yer aldığı fotoğrafları twitter hesabından paylaşarak, “Bu fotoğrafları Ankaralı hemşehrimiz bana göndermiş. İlgili şoför arkadaş tespit edildi, geçici olarak işten el çektirildi. Soruşturma neticesinde verilecek cezayı twit alemiyle paylaşacağım” mesajını attı.
Söz konusu fotoğrafların kendisine ulaşmasının ardından gerekli araştırmanın ve yasal işlemlerin yapılması için derhal talimat verdiğini belirten Başkan Gökçek, vatandaşların, benzer somut fotoğrafları kaydetmeleri halinde, kendisine twitter kanalıyla ulaştırmalarını istedi.
Başkan Gökçek, twitter adresinden, cep telefonuyla meşgul olduğu gözlenen şoförün yer aldığı fotoğrafları paylaşarak, şu twit’leri attı:
"H.C. isimli Ankaralı hemşehrimiz aşağıdaki fotoğrafları bana göndermiş. Bir otobüs şoförünün sefer sırasında telefonla meşgul olması, hiçbir şekilde mazur gösterilemez. Bir şoförün, o kadar yolcunun hayatıyla oynaması kabul edilemez. Gerekli talimatı verdim, şoförle ilgili yasal işlemi yapacağız ve neticeden twit alemini bilgilendireceğim. Vatandaşlarımdan ricam, benzer somut olayları gördüğünüzde mutlaka twitter vasıtasıyla bana da ulaştırın. Gerekeni yapmak görevim. Ben şoförlerimi seviyor ve onlara güveniyorum. İçlerinde birkaç yanlış yapan yüzünden hepsinin suçlanmalarını böylece önlemek istiyorum. İlgili arkadaş tespit edildi. Geçici olarak işten el çektirildi. Soruşturma neticesinde verilecek cezayı twit alemiyle paylaşacağım."
ALO 153 VE EGO CEP’TE UYGULAMASINDAN DA ŞİKAYET EDİLEBİLİYOR
Ankaralılar, bu konudaki şikayetlerini, "Alo 153 Mavi Masa" ve "EGO Cep’te" uygulamasından da iletebiliyorlar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkan Gökçek’ten, "Telefonla Konuşan Şoföre" Geçici İşten El Çektirme Cezası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 19 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gökçek’ten, "Telefonla Konuşan Şoföre" Geçici İşten El Çektirme Cezası haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:49
  • Guneş
   06:28
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:55
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı