TRABZON HABERLERİ

Başkan Genç: Turizmdeki cazibemizi kaybetmeyelim

DHA
22 Nisan 2016 - 11:44Son Güncelleme : 22 Nisan 2016 - 11:45

Başkan Genç: Turizmdeki cazibemizi kaybetmeyelim

DHA

TRABZON (DHA) – ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 'Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Trabzon'un son yıllarda turizmde ciddi atılımlar içine girdiğini dile getiren Başkan Genç, bu nedenle kıyasıya rekabetin yaşandığı turizmde Trabzon'un imajının kötülenmeye çalışıldığını söyledi. Yabancı ülkelerin Türkiye'nin turizm potansiyelini kendilerine yönlendirmek için Türkiye'yi terörle anılan ülkeler konumunda gösterme çabasında olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, bu nedenle çok dikkatli davranılması gerektiğine vurgu yaptı.

"TURİZM, EKONOMİ İÇİN CAN SUYUDUR"

Turizmin kentin ekonomisi için can suyu haline geldiğini kaydeden Başkan Ahmet Metin Genç, diğer şehir ve ülkelerle rekabet edebilmek için beş yıldızlı konaklama tesisleriyle birlikte çok kaliteli bir hizmet sunmak gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Şehrimiz ve Ortahisar için büyük bir girdi ve istihdam alanı oluşturan turizm sektöründe bu canlılığı devam ettirmeliyiz. Doğa, deniz, tarih, kültür, gezi ve yayla turizmi gibi değişik turizm kollarında Trabzon çok büyük bir potansiyele sahip. Bu gibi turizm alanlarında esnafından, taksicisine, konaklama tesislerinden, turizm işletmelerine kadar turistlerimize en iyi hizmeti sunarak şehrimizi cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Onların her türlü şikayetini ve isteğini değerlendirip çözüm yolları oluşturursak turistlerin şehrimize ilgisini de diri tutmuş oluruz ve turizmdeki cazibeyi kaybetmeyiz. Turistlere en iyi hizmeti sunup onların memnuniyetini elde edersek bu sektörde de kalıcılık sağlamış oluruz. Eğer sürdürülebilir bir turizm planlaması oluşturursak uzun vadede turizmde sıkıntı yaşamamız söz konusu olmaz. Böylece turizm ekonomimiz için can suyu haline gelir."

TURİZMDE HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

2015 yılında 450-500 bin civarında Arap turistin Trabzon'a geldiğini ifade eden Başkan Genç, bu yıl rakamın 700 bin civarında olmasını öngördüklerini belirterek şöyle konuştu:

"Turist miktarını artırmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Turistleri küstürüp kendi ayağımıza kurşun sıkmamalıyız. Bu nedenle herkesin gelen turistlere yardımcı olması ve dürüst davranması çok büyük önem arz ediyor. Turizmle birlikte konaklama, otelcilik, taksicilik ve başka sektörlerde de canlılık yaşanıyor. Buna bağlı olarak turizm sektörüyle doğrudan ya da dolaylı olarak bağlantılı alanlarda da büyük bir dinamizm yaşıyoruz. Konaklama ve yemek sektöründe de turistlerden ciddi gelir sağlanıyor. Hizmet kalitemizi ve standartlarımızı yükselterek bu sektörden ciddi gelirler sağlayabiliriz. Çünkü Trabzon eşsiz doğal güzellikleriyle, yaylalarıyla, gerekse tarihi ve kültürel değerleriyle bu potansiyele sahiptir. Sanayi ve tarım imkanlarımız kısıtlı olduğu için şehrimizin bu turizm potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmalıyız. Bu konuda her kesime, beledimize, esnafımıza, vatandaşlarımıza, bütün STK'lara ve işletmecilerimize büyük görevler düşüyor. Trabzon'un bütün katmanları işbirliği yapıp, turistleri başka şehirlere ve ülkelere kaptırmamalıyız."
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Başkan Genç: Turizmdeki cazibemizi kaybetmeyelim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2016 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Genç: Turizmdeki cazibemizi kaybetmeyelim haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:32
  • Guneş
   05:25
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:26
  • Yatsı
   21:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı