Eğitim Haberleri

  Başkan eşleri öğrenci okutacak

  DHA
  19.01.2015 - 11:33 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi’nin, "Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Taşıyoruz - Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz Projesi"ne bir destek de belediye başkan eşlerinden geldi. Projeye destek veren başkan eşleri de öğrenci okutma kararı aldı.

  Her ay farklı bir ilçede toplanan İzmir’deki belediye başkanlarının eşleri, bu kez Karşıyaka’da buluştu. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın eşi Zehra Akpınar’ın ev sahipliğinde, belediyenin sosyal tesisleri ile yatırım alanlarını gezen eşler, keyifli bir hafta sonu geçirdi. Gondol Restoran’da başlayan tur, Hamza Rüstem Fotoğraf Müzesi, İnönü Mahalle Merkezi, Şantiye Tesisleri, Afet Eğitim Merkezi, Latife Hanım Anı Evi ve Zübeyde Hanım’ın Mezarı ile devam etti. Bol bol fotoğraf çektiren başkan eşleri birlik ve beraberlik mesajı verdi.

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar belediye binasına gelişlerinde karşıladığı başkan eşlerine 9 aylık süreçte yaptıkları hizmetleri anlattı. Başkan Akpınar, Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Taşıyoruz - Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz Projesi’ne de destek istedi. Eşi Zehra Akpınar ise bu tür buluşmaların, toplumsal konularda farkındalık ve duyarlılık yarattığını, fayda sağladığını belirtti.

  Kadınlara çağrı

  Başkan Akpınar’ın çağrısına başkan eşlerinden destek geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, projenin herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Kocaoğlu, "Böylesi örnek projeden dolayı Karşıyaka Belediyesi’ni ve belediye başkanımızı kutluyorum. Geçmişte ‘Kadınlar olarak ne yapmalıyız’ şeklinde bana yöneltilen sorulara verdiğim en güzel cevap ‘Beş lira bile olsa para toplayarak çocuk okutabilirsiniz’ olurdu. Bu proje de buna uygun. Bütün kadınların anne olarak bu projeye destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Karınca kararınca başkan eşleri olarak bu projeye destek vermek için arkadaşlarımla konuşacağım" dedi.

  Koru oluşturulacak

  Türkegül Kocaoğlu, başkan eşleri olarak birlik ve dayanışma duygularını artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını ve bu kapsamda bir de "Başkan Eşleri Korusu" oluşturmak istediklerini de sözlerine ekledi.

  Kimler katıldı?

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın eşi Zehra Akpınar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya; Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, Başkan Vekili Sırrı Aydoğan’ın eşi Aliye Aydoğan, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Menemen, Narlıdere ve Tire belediye başkan eşleri katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı