Başkan Eşkinat: Elimizden geleni yapmaya hazırız - Tekirdağ Haberleri
Tekirdağ Haberleri

TEKİRDAĞ HABERLERİ

  Başkan Eşkinat: Elimizden geleni yapmaya hazırız

  DHA
  17 Mart 2017 - 12:15Son Güncelleme : 17 Mart 2017 - 12:16

  Başkan Eşkinat: Elimizden geleni yapmaya hazırız

  TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa İlçe Belediye  Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat, "Kamuoyunda Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı harcamalara dair en küçük bir kafa karışıklığı ve soru işaretinin kalmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.
  Süleymanpaşa İlçe Belediye CHP’li Başkanı Ekrem Eşkinat, gazetecilerle bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. Toplantıda alt ve üst yapı çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi veren Eşkinat, Mart ayı içinde tamamlanması planlanan cadde ve sokakları ile buralarda yapılacak çalışmaları rakamları ile açıkladı. 2016 yılı içinde yapılmış açık ihale, pazarlık usulü ve doğrudan temin yöntemleri ile gerçekleşen mal ve hizmet alımları ile ilgili detaylı bilgi ve belgeleri de gazetecilerle paylaşan Eşkinat, “Kamuoyunda Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı harcamalara dair en küçük bir kafa karışıklığı ve soru işaretinin kalmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Sizlere 2016 yılı içinde yapmış olduğumuz mal ve hizmet alımlarına ilişkin belgeleri sunuyoruz. Biz Sayıştay, Maliye Bakanlığı denetimlerine tabi olduğumuz gibi, Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin de denetimi altında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yasalar çerçevesinde en hızlı şekilde mal ve hizmet alımlarımızı tamamlamak için en uygun yolu kullanıyoruz.” açıklamasında bulundu.
  “ALTYAPI VE SOSYAL İŞLERİMİZİN BÜTÇELERİ AYRI”
  Belediye faaliyetleri ile ilgili eleştirilere de yanıt veren Başkan Ekrem  Eşkinat, “Belediyede her hizmet için ayrı bütçeler var. Biz bir kültürel faaliyet yaptığımız zaman önce yolların yapılması gerektiğini söyleyenler oluyor. Yolun bütçesi ayrıdır, kültürel faaliyetlerimizin bütçesi ayrıdır. Bu bütçe de Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde üç siyasi partinin temsilcileri tarafından onaylanmaktadır. Bir bütçeden başka bir bütçeye kaynak aktarımı da yine meclis onayına tabidir. Keyfi uygulama yapma şansımız yoktur. Ayrıca bu alt yapı işleri tamamlansa da imar ve bayındırlık işlerimiz belediye olarak her zaman olacaktır. Kültürel ve sosyal hizmetlerimiz fiziki işlerimizin yanında devam edecektir. Yani yola ayrılan bütçeden alıp kültürel aktivitelerimize harcıyor değiliz,” diyerek konuya açıklık getirdi. Eşkinat, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  TekirdağBugün18 ºCÇok Bulutlu
  • Cmts19 ºC
  • Pazr17 ºC
  • Pzts16 ºC
  • Salı16 ºC
  • Çarş17 ºC
  • Perş19 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı