BALIKESİR HABERLERİ

Başkan Ersoy Gazetecileri Unutmadı

IHA
26.07.2015 - 12:02Son Güncelleme :

GAZETECİLER BAŞKAN ERSOY İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Havran Belediyesi Basında sansürün kaldırılışın 107. yılı etkinliği kapsamında Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Körfez temsilcilerine Tarihi Hocazade Konağı bahçesinde kahvaltı bir araya geldi.
Kahvaltıya Belediye Başkanı Emin Ersoy, günlük ve haftalık gazetelerin imtiyaz sahipleri, temsilcileri, muhabirleri, ajans temsilcileri, muhabirleri, dergi ve radyo temsileri katıldı. Kahvaltıda konuşan Başkanı Emin Ersoy “Bugün siz kıymetli fikir emekçilerin günü. Bu güzel günü organize eden Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Körfez Temsilcileri Gazeteci K.Ceren Yıldırım, Bekir Terzioğlu, Belediyemiz Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Hasan Akar’a ve siz değerli katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim. Bugün ben sizin misafirinizim bugünün anlamı nedeniyle yaptığımız hizmetlerden yada siyasetten söz etmeyeceğim. Basın mensuplarımız yaz-kış, yağmur-çamur, gece-gündüz demeden zor şartlar altında çalışan, tek amaçları doğru ve tarafsız haber yapmak ve bilgilendirmek olan önemli mesleği icra
etmekteler. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda yüklendikleri sorumluluk duyguları içinde tarafsız olarak toplumun haber alması adına görevlerini yerine getiren tüm basın çalışanlarını tebrik ediyorum. Biliyoruz ki görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri korumayı ilke edinmiş tarafsız bir anlayışla ifa eden özgür basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Bu düşüncelerle basın ilkelerine göre mesleklerini tarafsız bir şekilde yerine getiren tüm
basın mensuplarımızın Basın Bayramını kutluyorum” dedi.
Gazeteciler Hocazade konağına hayran kaldıklarını benzeri konak restorasyon çalışması olup olmadığı sorusu üzerine Başkan Emin Ersoy “İlçemizde iki adet daha konağımızı restorasyon çalışmasını yapıp halkımızın hizmetine sunmak için Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu konaklarımızın birinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir gece misafir edilmiştir. Yine içinde bulunduğumuz Hocazade konağının kent müzesi olması için projeleri Anıtlar kuruluna sunduk.” dedi. Başka bir gazeteci ise “Hanlar bölgesi yıllardır Edremit’e ait olduğu bilinir halbuki Hanlar Bölgesi Havran sınırları içindedir bu konuda çalışmanız var mı?” sorusuna Başkanı Emin Ersoy Hanlar Bölgesinin Havran’a sınırları içinde bulunduğunu belirterek “önümüzdeki günlerde Hanlar bölgemizde çeşitli sosyal kültürel ve sportif etkinlikler yaparak Hanların Havran’a ait olduğunu halkımızı bilgilendireceğiz” dedi.
Tarihi Hocazade Konağını gezen Gazeteciler konağa hayran kaldı. Gönüllü rehber Mehmet Uçar Konağın tarihçesi hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Gazeteciler “Basın bayramında bizlere jest yaparak onurlandıran, güzel bir gün yaşamamızı sağlayan Belediye Başkanı Emin Ersoy’a teşekkür ederiz” diyerek görüşlerini dile getirdiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Başkan Ersoy Gazetecileri Unutmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Ersoy Gazetecileri Unutmadı haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:02
 • Yatsı
  20:20
Sayfa Başı