AYDIN HABERLERİ

Başkan Erol, Buharkent OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi

IHA
14.08.2015 - 08:58Son Güncelleme :

BUHARKENT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EROL, BUHARKENT OSB BAŞKANLIĞI'NA SEÇİLDİ

IHA

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, geçtiğimiz yıl müteşebbis heyetinde yer alması amacıyla Buharkent Belediyesi’ne devredilen Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
2002 yılında kurularak tüzel kişilik kazanan Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin 2014 yılında yönetim kurulu yeniden oluşturuldu. Buharkent OSB’nin Aydın Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na ait yüzde 30’luk hissesinin yarısı müteşebbis heyetinde yer almak amacıyla Buharkent Belediyesi’ne devredilmesi ve buna göre yeniden düzenlenen kuruluş protokolü değişikliği 24 Haziran 2015 tarihinde onaylandı. Bilim, Sanayi ve teknoloji Bakanlığınca onaylan devir ve protokol değişikliği sonrasında Buharkent Belediyesi’nin Müteşebbis Heyeti’nde yer alması ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanlığına Belediye Başkanı Mehmet Erol seçildi. Buharkent Ortakçı Mahallesi Taşbuzağı Kırı mevkiinde 802 bin 415 metrekarelik alana sahip OSB’nin 191 dönümünün Buharkent Belediyesi’ne ait olduğunu söyleyen Başkan Erol "Alanın 180 dönümü OSB’ye ait. Kamulaştırmaya ilişkin işlemlerin müteakip alt yapı çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte yatırımcıya sunulması hedefliyoruz. Bu amaçla gerekli çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçirilmesi, özellikle endüstride kullanılabilecek tarımsal ürünlerin yerinde işlenmesi açısından da oldukça yararlı olacaktır. Yatırımcılarımızın büyük ilgi duyduğu Buharkent Organize Sanayi Bölgesi; İlçenin Büyük ve gelişmiş sanayi tesislerini içinde barındıran Denizli İline 30 km mesafede olması, Devlet Karayolu güzergâhı üzerinde bulunması, karayolu ve demiryolu ulaşım imkanlarının oluşu, yetişmiş iş gücü imkanlarının fazla olması, diğer OSB’lere göre yatırım maliyetlerinin -özellikle arsa bedeli- oldukça düşük olması yatırımı cazip kılan unsurlar olarak yatırımcılarımıza büyük avantajlar sağlaması noktasında oldukça isabetli olacaktır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Erol, Buharkent OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 08 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Erol, Buharkent OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı