MANİSA HABERLERİ

Başkan Ergün Yeni Eğitim Yılını Kutladı

IHA
27.09.2015 - 16:20Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN, 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI. DERS BAŞI YAPACAK OLAN TÜM ÖĞRENCİLERE ZİHİN AÇIKLIĞI VE BAŞARILAR DİLEYEN BAŞKAN ERGÜN, “AİLENİZE, VATANINIZA VE MİLLETİNİZE YARARLI BİRER BİREYLER OLMAK İSTİYORSANIZ ÇOK ÇALIŞIN, OKUYUN, ARAŞTIRIN.” DEDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ders başı yapacak olan tüm öğrencilere zihin açıklığı ve başarılar dileyen Başkan Ergün, “Ailenize, vatanınıza ve milletinize yararlı birer bireyler olmak istiyorsanız çok çalışın, okuyun, araştırın.” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında ders başı yapacak öğretmen, öğrenci ve velilerine başarılar diledi. Başkan Ergün mesajında şunlara yer verdi:
“Ülkelerin büyüklüğü bireylere verdiği önemle ölçülür ve en büyük yatırım da çocukların geleceğine yapılan yatırımdır. Bir toplumun geleceği, öğrenciler için eğitim-öğretim sürecini en nitelikli şekilde planlamakla güçlenebilir. Doğru bilgiye ulaşabilen, yorumlayan, kendini ifade edebilen, ülkesi ve bütün insanlık için çabalayan bireyler yetiştirmek, en öncelikli uğraşımız olmalıdır. Öğrenen, konuşan, tartışan, soran, sorgulayan, okuyan, kendini sürekli yenileyen, ezbercilikten uzak bireyler yetiştirmek için en önemli görev değerli öğretmenlerimize düşmektedir. Onların, her zaman olduğu gibi eğitmeye, öğretmeye, örnek olmaya ve başarmaya devam edeceğine inancım sonsuzdur. Bu başarıya ulaşmak ve korumak ise okul idaresi ve velilerimizin işbirliği ile mümkün olacaktır. Öğrenci-Öğretmen-Okul Yönetimi ve Veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerinizin başarılarına mutlak surette katkı sağlayacaktır.”
YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLU
Mesajının son bölümünde ders başı yapacak öğrencilere seslenen Başkan Ergün, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Geleceğin mutlu, kalkınmış ve huzurlu Türkiye’si, sizin ellerinizde şekillenecek. Üzerinize aldığınız bu yüce sorumluluğun bilinciyle hareket edip derslerinize daha çok çalışarak Büyük Türkiye idealini gerçekleştireceğinize inanıyorum. Sizlere güveniyor, atacağınız her olumlu adımda yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum. Bizlerin yolu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Sizlere bu büyük liderin bir sözüyle seslenmek istiyorum; “Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun, en güvenli yolu öğretir. Memleket ve milleti kurtarmaya çalışanların aynı zamanda mesleklerinde birer namuslu uzman ve birer bilgin olmaları lazımdır. Bunu sağlayan okuldur.” Bu sözü aklınızdan çıkarmayın. Ailenize, vatanınıza ve milletinize yararlı birer bireyler olmak istiyorsanız çok çalışın, okuyun, araştırın. Bu yolda önünüze çıkabilecek engelleri bertaraf edin. Sizlere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyor, hepinizi gözlerinizden öpüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Ergün Yeni Eğitim Yılını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Ergün Yeni Eğitim Yılını Kutladı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Haziran 2018, Cumartesi
 • İmsak
  03:48
 • Guneş
  05:39
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  17:12
 • Akşam
  20:45
 • Yatsı
  22:28
Sayfa Başı