MANİSA HABERLERİ

Başkan Ergün’den Bayram Mesajı

IHA
28.10.2015 - 12:17Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN, “CUMHURİYET, BAĞIMSIZLIK ÜLKÜSÜ ETRAFINDA MUTLAK ANLAMDA BULUŞAN VE BİRLEŞEN AZİZ MİLLETİMİZİN, ÖRNEĞİNE AZ RASTLANIR BİR İRADE VE CESARET İLE ZAFERE ULAŞTIRDIĞI KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN NETİCESİDİR.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümünü karşılamanın ve kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşadıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Cumhuriyet, bağımsızlık ülküsü etrafında mutlak anlamda buluşan ve birleşen aziz milletimizin, örneğine az rastlanır bir irade ve cesaret ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşımızın neticesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyet’imiz, vatan ve millet sevdasının ölmez eseri olarak vücut bulmuş ve kutsal vatanımızın geleceğini şekillendirerek milletin gücünü tescillemiştir. Milli mücadele ruhu savaş şartlarında dahi milli egemenliğin ilke ve esaslarından ayrılmamış, demokrasinin yegâne yol olduğunu hiç ihmal ve inkâr etmemiştir. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladığı vatan topraklarında; kişilere, ayrıcalıklı kesimlere, elitlere veya zümrelere dayalı yönetim yerine, milletin hâkimiyeti kurumsallaştırılmış ve kararlaştırılmıştır” dedi.
"ATATÜRK YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLEMELİYİZ"
Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri olduklarını vurgulayan Başkan Ergün, mesajında şunlara yer verdi: “Tek bayrak, tek millet, tek vatan ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Bugün, her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gereken Cumhuriyetimiz, eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncenin ürünüdür. Bizler bu günlerin sorumluları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, Büyük Önder Atatürk’ün inkılâplarıyla aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramı’mızı kutlarken, vatan savunmasında gözlerini kırpmadan canlarını veren şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Ergün’den Bayram Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Ergün’den Bayram Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı