Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan emir verdi yenildik

Nedim Özbay, Portekiz ile oynanan maç öncesinde kendisini telefonla arayan Federasyon Başkanı Hüsnü Can’ın ‘Bu maçı kaybetmeliyiz’ dediğini ileri sürdü. Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu içersinde Başkan Hüsnü Can’a olan yoğun tepkiler nedeniyle istifa depremi sürerken, Milli Takım Teknik Direktörülüğü görevini bırakan Nedim Özbey, yaptığı açıklamada yeni bir skandalı ortaya çıkardı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Nedim Özbey’in fileye bomba gibi düşen açıklamasında Türk sporunda şimdiye dek görülmemiş bir milli şike olayı patladı. Voleybol Erkek Milli Takımımız’ın başarılı teknik direktörü Özbey, ‘Federasyon Başkanı Hüsnü Can, Portekiz ile oynadığımız Dünya şampiyonası elemelerinde bu takıma maçı vermemizi istedi ve Türkiye Voleybol Milli Takımı başkanın direktifleri doğrultusunda o maçı bilerek kaybetti’ dedi.

DİREKTİF VERDİ

Nedim Özbey, Yunanistan’da yapılan Dünya Şampiyonası grup elemeleri sırasında Portekiz ile oynanan maç öncesi, Başkan Hüsnü Can’ın kendilerini telefonla aradığını belirterek, ‘Rahat kazanacağımız Portekiz maçı öncesi başkanın bizleri hayal kırıklığına uğratan bu telefonu karşısında ne yapacağımızı şaşırdık. Biz Portekiz maçını kazanıp, Varna’da yapılacak son elemelere katılarak dünya şampiyonasına gidebilme şansını yakalayacaktık. Başkanın maç öncesi ‘Biz Dünya Şampiyonası’nda derece alamayız. Önümüzde Unıversiade Oyunları var. Oraya konsantre olalım, ayrıca ödülü de çok iyi. Çocuklara söyle Portekiz maçını kaybetsinler’ dedi. Bu çirkin teklif bize ters gelse de emir başkandan geldiği için yapacak bir şeyimiz yoktu. Başkanın bu direktifini önce teknik kadrom ve menajerimle paylaştım. Daha sonra sporcularıma ilettim. Ve bilerek kaybettik’ diye konuştu.

Bir FiYASKO daha

Ameliyat masrafı ödenmiyor

Prof. Dr. Mustafa Karahan, Ali Çayır’ın parasını cebinden verdi.

VOLEYBOL Federasyonunun, milli maçta sakatlanan yıldız oyuncusu Ali Çayır’ın 2.5 milyarlık ameliyat parasını 4.5 aydır ödemediği ortaya çıktı. Milli Takımın Avrupa Ligi maçları sırasında sakatlanan Ali Çayır’ı ameliyat yapan Prof. Dr. Mustafa Karahan’ın, cebinden ödediği hastane masrafları aylardır ödenmiyor.

Voleybol Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Nedim Özbey, ‘ Sayın Prof. Dr.Mustafa Karahan bir sporcu dostu. Menisküs ameliyatını olan Ali Çayır’ın ameliyat parası çıkışmayınca Karahan hastane masraflarını da cebinden ödeyerek, milli takımımıza unutulmaz bir hizmette bulundu. Ancak hocamıza aylar geçmesine rağmen ödeme yapılmadı’ dedi. Karahan, ise ‘Ali Çayır’ı bana getirdiklerinde acil olarak milli maçlara yetiştirmem istenmişti. Başarılı bir operasyonla onu hedefledikleri maçlara yetiştirmiştim. Milli takıma verdiğim hizmetten dolayı mutluluk duyuyorum’ dedi.

Can: 2009’a kadar Görevimin başındayım

VOLEYBOL
Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Hüsnü Can, 2009 yılının şubat ayına dek görevi sürdüreceklerini söyledi. Son zamanlarda federasyonda sıkça yaşanan istifa olaylarını değerlendiren Can, ‘Bunlar normal şeyler. 6 arkadaşımızın yerine çok değerli yeni insanlar katıldı. Ben aramızdaki sorunu anlamakta güçlük çektim. Devletin de takdir ederek konuştuğu bir federasyondan neden ayrıldılar, anlamadım’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz