Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan 'emeğe saygı' dedi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, emeğe saygının kendileri için özel bir anlama sahip olduğunu, ancak dönem dönem ortaya çıkan bazı yıkıcı davranış tarzının emeğe saygı anlayışlarına zarar verdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Demirören, kulübün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin aralık sayısında yer alan yazısında, ilkelerini oluşturan emeğe saygının kendileri için özel bir anlama sahip olduğunu belirterek, "Beşiktaşımız için zaman ayıran, düşünce üreten, hizmet veren her bir siyah-beyaz sevdalısının emeğine saygımızı göstermek, bizleri güçlü bağlarla birbirimize bağlarken, bir yandan da topluma örnek davranış modelimiz olmaya devam edecektir. Ancak cesaretle ve üzülerek dile getirmemiz gereken, dönem dönem ortaya çıkan bir takım yıkıcı davranış tarzının emeğe saygı anlayışımıza verdiği zarardır. Duayenimiz, değerli başkanımız Süleyman Seba'nın başkanlık döneminde başlayan ve benim başkanlık sürem içerisinde belirli dönemlerde süreli olarak ortaya çıkan bu yıkıcı davranış modeli, kulübümüzün, emeğe saygı gösteren imajına ciddi zararlar vermiştir" görüşlerine yer verdi.

Bazı gösterilerle yaratılmak istenen, başkan değiştiren taraftar profilini, büyük ve saygın Beşiktaş camiası olarak kabul etmelerinin mümkün olmadığını kaydeden başkan Demirören, şu ifadeleri kullandı:

"Tribünlere, takımlarına destek için gelen taraftarımıza yapıştırılmak istenen bu yaftaya karşı, iyi günde kötü günde bir olarak karşı durmak tüm Beşiktaşlıların görevidir. Bizlere hizmet edenlerin emeklerine saygıyla teşekkür etmek bizim kültürümüzdür. Topluma örnek olan bu kültürümüz, bizden sonraki nesillere bırakacağımız en değerli yaşamsal öğüdümüz olacaktır. Bu günlerde Beşiktaşlı olmanın ayrıcalık olduğunu, siyah beyaz renklerimizin netliği kadar etkili duygularla yaşıyoruz. Çocukluk aşkımız ve çocuklarımızın aşkı olan siyah beyazın tutkuyla yaşam bulduğu bu duyguları, kimi zaman mutlulukla kimi zaman gerginliklerle derinden hissediyoruz. Bu duygular içerisinde, tarihimizle bugünlere taşınan efsaneleşmiş Beşiktaş aşkının, sadakat ve karşılıksız sevgiyle harmanlandığı ilkeleri yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor."

"TARİH YAZMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Yıldırım Demirören, 2008-2009 sezonunda geriden gelip hem Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu, hem de Fortis Türkiye Kupası'nı alarak tüm eleştirileri ve şampiyonluk tahminlerini altüst eden futbol takımlarının tarih yazmaya devam ettiğini söyledi.

Şampiyonlar Ligi'nde ülkeyi temsil eden Beşiktaş'ın, İngiltere'nin Avrupa kupalarında sahasında 23 maçlık yenilmezlik unvanına sahip Manchester United takımını 1-0 yenerek tarihlerindeki önemli bir sürece son verdiğini ve İngilizler için yeni bir tarih yazdığını dile getiren Demirören, şu görüşlere yer verdi:

"Yüzyıllardır kartalımızın simgelediği güç ve kudret, sportif ve sosyal alanlarda varlığını rakiplerine karşı güçlü bir şekilde hissettirmeye bugün de devam ederken, hedefimiz her sene Avrupa'da ses getiren adımlar atmaktır. Tarih yazmaya devam ediyoruz. Ezeli rakibimiz Fenerbahçe'ye karşı takımımızın ortaya koyduğu kaliteli ve güçlü oyun ise derbiler tarihimizin unutulmazları arasında yerini alırken futbol kamuoyuna centilmen bir derbi yaşattı. Oyuncularımızın, teknik direktörümüz ve ekibinin profesyonelliklerini, takım ruhunu ve takım oyununu bir kez daha keyifle izlediğimiz 7 maçlık serinin, 3-0'lık Fenerbahçe galibiyetiyle taçlandırılmasından sonra, Manchester United galibiyetiyle bizlere yaşattıkları gururdan dolayı, tüm takımı, teknik direktörümüzü ve ekibini, taraftarımızı, emeği olan tüm Beşiktaşlıları kutluyor, teşekkür ediyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz