« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan el koydu

Teknik direktörüne son 2 maçtaki başarısızlığın nedenlerini soran Beşiktaş Başkanı, ‘Ligdeki kayıplarımızı telafi edebiliriz ama, UEFA Kupası hata affetmez. Perşembe günkü Malmö maçını ne yapıp edip kazanmalıyız’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın ligdeki son 2 maçta 5 puan kaybetmesi, camiada, ‘Yine mi hayal kırıklığı yaşanacak?’ endişesine neden olurken, Başkan Yıldırım Demirören, kötü gidişe el koydu. Demirören, dün Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile bir toplantı yaparak, Diyarbakırspor ve Çaykur Rizespor maçlarında yaşanan başarısızlığın sebeplerini sordu.

Transfer döneminde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak Ailton, Kleberson ve Youla gibi yıldız futbolcuları aldıklarını hatırlatan Başkan Demirören, özellikle Rizespor maçında ortaya konan futbolun Beşiktaş’a yakışmadığını söyledi. Beşiktaş Başkanı, ‘Rize’de, mağlubiyetten çok kötü futbola üzüldüm. Beşiktaş böyle oynamamalı. Lig uzun bir maraton olduğu için bu kayıplarımızı ileride telafi edebiliriz. Ancak UEFA Kupası kesinlikle hata affetmez. Perşembe günü Malmö ile son derece kritik bir maç oynayacağız. Ne yapıp edip o karşılaşmayı kazanmalıyız’ dedi. Teknik Direktör Rıza Çalımbay ise, Diyarbakırspor ve Çaykur Rizespor maçlarında büyük şanssızlıklar yaşadıklarına dikkat çekerek, şunları söyledi:

Her şey güzel olacak

‘Diyarbakırspor maçında iyi oynadık ama gol noktalarında beceriksizdik. Eğer yakaladıklarımızın yarısını atsaydık, 3-4 farkla kazanırdık. Çaykur Rizespor maçında ise motivasyon sorunu yaşadık. Disiplin Kurulu’nun İnönü Stadı’nı 1 maç kapatması, futbolcularımı olumsuz etkiledi. Çünkü, bir anda herkes Fenerbahçe derbisini konuşmaya başlamıştı. Bu da motivasyon sorununa yol açtı. Futbolculardan hiçbir şikayetim yok. Malmö maçında farklı bir Beşiktaş izleyeceğinizin sözünü veriyorum. Perşembe günü her şey çok güzel olacak.’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.