ŞANLIURFA HABERLERİ

Başkan Ekinci BM Kent Refahı Girişimi Toplantısında

IHA
28.07.2015 - 16:58Son Güncelleme :

Başkan ekinci viyana da

IHA

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Eyyübiye Belediyesi’nin üyesi olduğu Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)’nın koordinatörlüğünde Avusturya’nın Viyana şehrinde Birleşmiş Milletler Binası’nda düzenlenen toplantıya katıldı.
Belediye Başkanları Kent Refahı Girişimi Konferansına Kent Refahı Girişimi- Metropoliten Kentler(CPI-MC), Uluslararası Kent Liderleri(ICL) ve UNHabitat işbirliği ile ve Shahr Bankası’nın finansal desteği ile yürütülen CPI-MC kent liderlerinin kentlerini ekonomik, toplumsal, siyasal ve çevresel müreffeh kentsel gelecekler inşa edecek şekilde yönlendirmesi için kent yönetimi ve idaresinde yenilikçi yaklaşımları teşvik ediyor.
Görüşlerine başvurduğumuz Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci şunları söyledi:
"Yerel imkanları güçlendirecek kentsel planlamayı geliştiren yatırımları ve tasarım müdahalelerini ve sürdürülebilirliğe ulaşmak için kentlerin işlevselliğini geliştirecek birçok teknik çözümü teşvik ederek refahı yükseltmeyi amaçlayan bu girişim; BM-Habitat tarafından tasarlanan Kent Refahı Girişimi(CPI), sürdürülebilir kentsel kalkınmayı teşvik etmek adına ölçü bilimi ve politika diyaloğunu birleştiren yenilikçi bir yaklaşımdır. Kent Refahı Girişimi bütüncül ve entegre bir şekilde kentsel refahı geliştirmek amacıyla karar mercilerinin bilinçli politika müdahaleleri oluşturmalarına yardımcı olmak adına tasarlanmış yeni bir araçtır."
40’ı aşkın İslam Ülkesinden belediyelerin üye olduğu bu teşkilat toplantısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Başkan Ekinci BM Kent Refahı Girişimi Toplantısında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Ekinci BM Kent Refahı Girişimi Toplantısında haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı