BURSA HABERLERİ

Başkan Edebali, Mahallelerde Kentsel Dönüşümü Anlatıyor

IHA
26.10.2015 - 17:21Son Güncelleme :

MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDEN YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, HALKA KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ANLATIYOR.

IHA

Mahalle ziyaretlerine devam eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, halka kentsel dönüşümü anlatıyor.
Yavuzselim Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, özellikle vatandaşlara kentsel dönüşüm ile ilgili bilgi verdi. Yıldırım’ın 22 farklı bölgesinde devam eden çalışmalar neticesinde mahallelerin marka değerinin artacağını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İnsanlarımız hem daha güvenli ve sağlıklı konutlarda oturacak hem de evleri değerlenecek. Kentsel dönüşüm tamamlandığında hem insanlarımız kazanacak hem de ilçemiz kazanacak” dedi.
Bölge sakinlerine kentsel dönüşümle ilgili ayrıntılı bilgi veren Başkan Edebali, vatandaşların yapılacak çalışmalarla ilgili merak ettiği sorularına da cevap verdi.
Başkan Edebali daha sonra Yavuzselim Mahallesi’ndeki Erenler Camii’nde vatandaşlara aşure ikram eden Yıldırım Belediyesi ekibini ziyaret etti. Vatandaşlara aşure ikramında da bulunan Edebali, “Aşure, İslam coğrafyasının ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımızla bir araya geldik. İnanıyorum ki Muharrem ayı vesilesiyle toplumsal barış ve kardeşlik sağlam temellere oturacaktır. Bir arada bulunduğumuz hemşehrilerimizin muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum’’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Başkan Edebali, Mahallelerde Kentsel Dönüşümü Anlatıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Edebali, Mahallelerde Kentsel Dönüşümü Anlatıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı