ANKARA HABERLERİ

Başkan Duruay’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 15:40Son Güncelleme :

GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI FATİH DURUAY, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI.

IHA

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Aziz milletimiz, birliğine ve dirliğine kastedenlere karşı verdiği kararlı mücadeleyle, egemenliğinden hiçbir surette taviz vermeyeceğini kanını ve canını vererek göstermiştir. Herkes iyi bilmelidir ki; Milletimiz sonsuza kadar Cumhuriyetine sahip çıkacaktır” dedi.
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Duruay yayınladığı mesajda, “Dünya var olduğundan bu yana bağımsızlığın timsali olmuş, tarihi şan ve şerefle dolu olan milletimizin tarihindeki önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin 92. Yılını gururla kutluyoruz. Kurtuluş Savaşı milletimizin Atatürk önderliğinde verdiği eşine rastlanmaz mücadelenin, onurlu duruşun, vatan sevgisinin ve bağımsız yaşama arzusunun tezahürüdür. Milletin istikbali için vatanın istiklali mücadelesidir. Aziz milletimiz, birliğine ve dirliğine kastedenlere karşı verdiği kararlı mücadeleyle, egemenliğinden hiçbir surette taviz vermeyeceğini kanını ve canını vererek göstermiştir. Herkes iyi bilmelidir ki milletimiz sonsuza kadar cumhuriyetine sahip çıkacaktır” ifadesini kullandı.
Mesajda şunlar kaydedildi:
“Gazi Meclisimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek ilan ettiği Cumhuriyete sahip çıkmak özellikle bu günlerde daha da önem kazanmıştır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını gönülden kutluyor, başta Vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkan Duruay’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Duruay’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı