KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı

IHA
27.10.2015 - 13:29Son Güncelleme :

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI DR. NEVZAT DOĞAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.

IHA

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlar olduğuna dikkat çeken Başkan Doğan mesajın devamında şu ifadelere yer verdi:
“Birlik ve beraberliğimizi bozacak hiçbir güç yoktur. Türk milletinin karakteri ile birebir örtüşen Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devam edecektir."
"Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her Türk’ün milli görevidir. Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı