VAN HABERLERİ

Başkan Doç. Dr. Özgökçe’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 19:09Son Güncelleme :

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ ÖZGÖKÇE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

IHA

Van merkez Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Özgökçe, yayımladığı mesajında; bugün, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının milletimize armağan ettiği Cumhuriyetin 92. yılını coşku, mutluluk ve umutla kutladıklarını belirtti. Başkan Özgökçe, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 hedefine varmak için yerel yönetimler olarak yönettikleri ilçenin daha yaşanır hale getirilmesi ve ilçe halkının, huzur, sağlık, emniyet ve mutluluğunu ön planda tutarak sorumluluklarını yerine getirmek için her türlü çabayı gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini söyledi. Başkan Özgökçe, “Türkiye’nin aydınlık geleceği için, %63 genç bir nüfusa sahip olan Tuşbalıların ve yaş ortalamasının 20 olduğu tüm Vanlıların yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde, liyakatlı, sadakatli, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar yetiştirmemiz gerekmektedir. Hepimiz bu aziz ve müstesna cennet vatan için bütün benliğimizle insanlık ve daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz” dedi.
“1 Kasım 2015 günü yapılacak demokrasi şöleni olacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin şimdiden aziz milletimize ve Dünya lideri olacak Türkiye’ye hayırlar getirmesini dilerim”. diyen Başkan Özgökçe, gerek küresel ve gerekse de bölgesel tüm iç dış tehditler ve oynanan oyunlara karşı her kesimin hüşyar olması gerekmektedir. “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilen hükümetimiz, bundan sonraki siyasi ve sosyal hayatında da insanlık onur ve şerefine yakışır bir halde hızlı ve kararlı adımlarla ilerlemesini sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle aydınlık geleceğimiz ve büyük Türkiye için çaba sarf etmeyi kendisine şiar edinmiş milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden tebrik eder, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve o günden bugüne kadar bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkan Doç. Dr. Özgökçe’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 19 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Doç. Dr. Özgökçe’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı