ÇANKIRI HABERLERİ

Başkan Dinç: Kent Konseyini yakından takip ediyoruz

DHA
18.10.2017 - 11:54Son Güncelleme :
DHA

Ethem YENİGÜRBÜZ/ÇANKIRI, (DHA)-ÇANKIRI Belediye Başkanı İrfan Dinç,  Kent Konseyinin yerel ve ulusal olarak gerçekleştirdikleri toplantıları yakından takip ettiklerini belirtti.
Çankırı Kent Konseyi ile birçok etkinlikte bir araya gelen Başkan İrfan Dinç, Kent Konseyi’nin 'Kent Vizyonu ve Kent Konseyleri Toplantısı'na katılmasının ardından ulusal düzeyde yapılan bu toplantıların her kent konseyinin kendi şehrine birikim taşıyacağı anlamına geldiğinin altını çizdi. Dinç, şunları söyledi:
 "Yaptığımız ve yapacağımız her projeye öncelikle Kent Konseyi gibi kurumların sahip çıkması, eksisi ve artısını söylemesini istiyoruz. Bu konuda Çankırı Kent Konseyimiz de bizimle önemli istişarelerde bulunuyor. Şehri ortak akılla yönetme ve katılımcılığı esas alan Belediyecilik anlayışımız içerisinde Kent Konseylerinin işlevlerini önemsiyoruz. Kent Konseyinde faaliyet gösteren Çankırı sevdalılarının diğer Kent Konseyleri ile birlikte katıldıkları toplantılarda ortaya çıkan bilgiler ışığında bizlere daha fazla katkı sağladıklarını düşünüyorum. Şehrin işleyişi ve geleceği hakkında biz yerel yönetimlere önemli tavsiyelerde bulunan Çankırı Kent Konseyimize teşekkür ediyorum.”
KENT KONSEYİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Tüm Kent Konseylerinin gönüllük esasına göre çalışan özverili insanlardan oluştuğunu belirten Çankırı Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli, şöyle konuştu:
 "Kent Konseylerinin önümüzdeki süreçte etki alanını ve gücünü daha da artıracağı aşikârdır. Toplantılarda ortaya çıkan birbirinden farklı fikirler eşliğinde gördük ki; Kent Konseyleri, bir şehrin gelişimi ve o şehirde yaşayan insanların geleceğe dönük kültürel, sosyal ve birçok alanda önemli ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde şehrin dinamiklerini harekete geçiren en önemli yapılardandır. Bu toplantılarda ortaya çıkan her sonuç, daha yaşanılabilir bir kent için bizi bir adım daha ileriye taşıyor. Biz de Çankırı Kent Konseyi olarak diğer şehirlerdeki farklı icraatları, farklı düşünceleri şehrimize nasıl taşıyabiliriz konusunda fikirler üretiyor ve daha yaşanılası bir kent yarışında şehrimize fayda sağlamaya çalışıyoruz. Son olarak Adana Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katıldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çankırı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çankırı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Dinç: Kent Konseyini yakından takip ediyoruz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı