İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Demircan, "12 Yılda Okullarımızın Çok Eksikliklerini Kapattık"

IHA
16.10.2015 - 10:07Son Güncelleme :
IHA

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Okul Buluşmaları kapsamında Sururi Ortaokulu’nu ziyaret etti. Öğrencilere Vialand’a götürme sözü veren Başkan Demircan, “Belediye başkanı seçildiğim günden beri okulları ziyaret ediyorum. Her gittiğimiz okulda sizlerin de talepleri doğrultusunda bir eksik görüyoruz ve onu ikinci gelişimize kadar tamamlamış oluyoruz. 12 yılda çok eksikleri tamamlayarak geldik. Çok kötü yerlerden başladık. dedi.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan gelenekselleşen Okul Buluşmalarına Sururi Ortaokulu ile devam etti. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından okul kapısında karşılanan Başkan Demircan, ilk olarak öğrencilere benden bir isteğiniz var mı? diye sordu. Çocukların hep bir ağızdan Vialand demesi üzerine Başkan Demircan, önümüzdeki günlerde okul olarak hep birlikte Vialand’a gitmelerini sağlamak için ilgili birim müdürüne talimat verdi.
TÜM BU SORUNLARI ÇÖZEREK BUGÜNLERE KADAR GELDİK
Başkan Demircan, okul bahçesinde çocuklar ile yaptığı sohbetin ardından veliler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okullardaki sorunların ve şikayetlerin azalmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demircan, “Belediye başkanı seçildiğim günden beri okulları ziyaret ediyorum. Her gittiğimiz okulda sizlerin de talepleri doğrultusunda bir eksik görüyoruz ve onu ikinci gelişimize kadar tamamlamış oluyoruz. 12 yılda çok eksikleri tamamlayarak geldik. Çok kötü yerlerden başladık. Bu okulu da hatırlıyorum. İlk geldiğimizde çatı aktarması sorunu vardı. Sonrasında Drenaj sorunu, akıllı tahta eksikliği vardı. Tüm bu sorunları çözerek bugünlere kadar geldik. Şimdi de daha ne yapabiliriz, eksiklikler sorunlar nelerdir diye dinlemek için buradayız” dedi.
ELİ İŞ TUTAN AKIL SAHİBİ, İŞ SAHİBİ İNSAN YETİŞTİRMEK ÇOK ÖNEMLİ
İyi okulların iyi eğitimin artık yeterli olmadığının altını çizen Başkan Demircan, çocukların gelecek için kariyer planlamasının yapılması gerektiğini belirtti. Demircan, “Öyle bir yerdeyiz ki çocuklarımızın kariyer planlamalarını yapmamız gerekiyor. Eli iş tutan akıl sahibi, iş sahibi insan yetiştirmek çok önemli. Eskiden insanlar lise mezunu ararlardı, sonra üniversite mezunu aramaya başlandı. Şimdi artık becerikli insan arıyorlar” diye konuştu.
Meslek sahibi olmanın önemine değinen Demircan, ”Beyoğlu’nda turizm mi var o halde bize turizmle ilgili insan lazım. Bize aşçı lazım. Meslek sahibi insan lazım. Meslek sahibi insanlarınız varsa hizmetin de kalitesi yüksek olur. Ürüne katma değerini veren insandır. Bizim gibi asgari ihtiyaçları çözen ülkelerde zenginliğin kaynağı insandadır, akıldadır. Alın terine aklın karışması gerekiyor. Belediye Başkanı olduğumuzdan beri bizler bunu yapmaya çalışıyoruz. Sadece okulun binasını yapmak yetmiyor. Beyoğlu’nda hangi işi yapacaksak ona adam yetiştirmek gerekiyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Demircan, "12 Yılda Okullarımızın Çok Eksikliklerini Kapattık" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Demircan, "12 Yılda Okullarımızın Çok Eksikliklerini Kapattık" haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı