ANKARA HABERLERİ

Başkan Daşdelen'den vatanadşlara 'İnadına kızılay' çağrısı

DHA
31.03.2016 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 13 Mart 2016 günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısının ardından ticari durgunluk yaşayan Kızılay esnafına ziyaretlerini sürdürdü. Taşdelen, vatandaşlara Kızılay'da alış veriş yapma çağrısında bulunarak, "inadına Kızılay" dedi.
Taşdelen, Kök Çarşısı'nda esnafı ziyaret ederek alışveriş yaptımtan sonra Kızılay Alışveriş Merkezi esnafıyla buluştu. Başkan Taşdelen “Artık korkmadan sokağa çıkma, başkentin kalbini doldurma zamanı. Biz buradayız, esnafımızın, halkımızın yanındayız. Sloganımız belli 'inadına Kızılay" diye konuştu.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen 13 Mart'ta yaşanan terör saldırısının ardından ticari açıdan büyük zorluklar yaşayan Kızılay esnafını ziyaret etti. CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin de katıldığı ziyarette Başkan Taşdelen, ilk olarak patlamanın yaşandığı alana en yakın pasajlardan biri olan Kök Çarşısı'nı gezdi. Taşdelen, çarşı içindeki mağazaları tek tek gezerek esnafın ekonomik durumlarını sordu.
ALIŞVERİŞ YAPTI
Ziyaretlerinde esnafa, Başkentlilerin yeniden güvenle kent merkezine gelmeleri için çalıştıklarını kaydeden Taşdelen, iki gündür “siftahö yapamayan Kök Çarşısı esnafından masa saati aldı. Patlamanın ardından yaşananlar ve karşılaştıkları sorunları aktaran çarşı esnafı, Başkan Taşdelen'le hatıra fotoğrafı da çektirdi.
İNADINA KIZILAY
Kök Çarşısı'nın ardından Kızılay Alışveriş Merkezi'ne geçen Taşdelen, işyeri sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya geldi. Çalışanlara karanfil hediye eden Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.
Ziyaretin sonunda AVM yönetimiyle buluşan Başkan Taşdelen, şunları söyledi:
"Artık korkmadan sokağa çıkmak, Başkentin kalbini yeniden doldurmak zamanı. Biz Çankaya Belediyesi olarak burada, halkımızın ve esnafımızın yanındayız. Bütün başkentlileri yeniden Kızılay'da yaşamaya, alışverişe davet ediyorum. Şimdi sloganımız belli: İnadına Kızılay..."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkan Daşdelen'den vatanadşlara 'İnadına kızılay' çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Daşdelen'den vatanadşlara 'İnadına kızılay' çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı