BİTLİS HABERLERİ

Başkan Dağdağan’dan ‘Süreç’ Açıklaması

IHA
20.08.2015 - 10:12Son Güncelleme :

TATVAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI BİLAL DAĞDAĞAN YAŞANAN SÜREÇLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

Bitlis’in Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Dağdağan, çözüm süreci ve yaşanan süreçle ilgili açıklamada bulundu.
Yaşanan çatışma ortamının kendilerini hem derinden üzdüğünü hem de büyük kaygı oluşturduğunu ifade eden Başkan Dağdağan, “Ülkemiz kan ağlıyor. Hayatının baharında gencecik canlarımızı her gün toprağa veriyoruz. Ölen kim olursa olsun; dili, ırkı, mezhebi, kimliği ne olursa olsun ölümlere karşıyız. Öncelikli konumuz barış ve huzur ortamının bir an önce tesis edilmesidir” dedi.
Yıllardır yaşanan kayıpların geri getirilmesinin imkansız olduğunu, ancak yeni kayıpların önüne geçilebilmesinin mümkün olduğuna dikkat çeken Dağdağan, “Ancak dün üzerinden hesap yaparak bugün ve yarınımıza dair ciddi bir barış iradesi ortaya koyamazsak, ülkemizde yaşayan tüm kesimler kendi namına zarar görecek ve hiçbir kimse veya kesim bu çatışma ortamından karlı çıkmayacaktır. Barış ve huzur ortamının tesisi ülkemizin, Ortadoğu’da son 4-5 yıldır devam eden ateş çemberinden çıkması için şart ve elzemdir. Birçok alanda vermiş olduğumuz canlarla maddi ve manevi kayıplarla gelinen bu noktada yeniden demokrasiden ödün verilemez. Bunun çözüm yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Ülkemiz insanı seçimlere büyük bir teveccüh göstererek, sandık başına gitmiş ve bu konudaki iradesini ortaya koymuştur. Halkın iradesi çözüm ve barıştan yana tesis etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan tüm siyasi partileri bunun sorumluluğunu taşımaya, bir an önce bir araya gelerek koalisyonun kurulması ve ülkemizin içinde bulunduğu çatışma ortamından çıkması için gereken hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Başkan Dağdağan’dan ‘Süreç’ Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Dağdağan’dan ‘Süreç’ Açıklaması haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı