ADANA HABERLERİ

Başkan Çetin’den İşçiye Güvence

IHA
28.08.2015 - 12:40Son Güncelleme :

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN TEMİZLİK İŞLERİ İLE YEMEKTE BİRARAYA GELDİ.

IHA

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Hakkıyla çalışanın ekmeğiyle oynamam, emekçilerin güvencesi benim” dedi.
Temizlik işçileriyle şantiyede kavurma-pilav yiyen Çetin, bol bol dert dinledi, sorulara yanıt verdi. Çukurova ilçesinde yaşayan halkın sosyo -ekonomik düzey bakımından diğer ilçelere göre biraz daha ileride olduğuna dikkat çeken Çetin, “Bu durum Çukurova ilçemizi çok daha temiz, evimiz kadar temiz yapmamızı gerekli kılıyor; çünkü burada beklenen hizmet kalitesi biraz daha yüksek. Bugünkünden daha temiz bir Çukurova istiyorum. Biraz daha özveriyle çalışalım" dedi.
Görevde henüz 7’nci aydayken projelerin açılışlarına başladıklarını hatırlatan Çetin, işçilere “Seçimlerden önce de buraya gelmiş ve sizlerden el ele vermenizi istemiş; ‘işini dürüstçe ve namusuyla yapan kimse işinden olmaz, güvenceniz benim ’ diye söz vermiştim. Namusuyla çalışan kimse işten çıkarıldı mı? Görüşü farklı diye işinden ettiğimiz kimse var mı?” diye sordu. İşçiler Çetin’i alkışlayarak ve “Hiç kimse işten çıkartılmadı, hiçbir ayrım yapılmadı” yanıtını verdiler. Çetin de bunun üzerine “Hakkıyla çalışanın ekmeğiyle oynamam, emekçilerin güvencesi benim” diye konuştu.
İşçi giysisi, amblem, araç temizliği ve dönüşümlü vardiya gibi sorunları özgürce dile getiren ve soru yönelten işçilere Çetin bir soru üzerine “Dönüşümlü vardiya sistemine geçilsin mi?” diye sordu, alkışlarla “Evet” yanıtı alınca “Karar verilmiştir, dönüşümlü vardiya sistemine geçiyoruz” dedi.
Yemeğe katılan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’e yöneltilen taşeron sistemiyle ilgili soruya ise Çetin, “CHP’yi iktidar yapın, biz de kamuda taşeron sistemine son verelim” karşılığını verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Başkan Çetin’den İşçiye Güvence hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çetin’den İşçiye Güvence haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı