MANİSA HABERLERİ

Başkan Çerçi: “Kess Bizim Yüz Akımız Olacak”

IHA
07.10.2015 - 13:02Son Güncelleme : 07.10.2015 - 13:03

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ, KÜÇÜK SANAYİ ESNAFININ SORUNLARINI VE SIKINTILARINI DİNLEMEK SANAYİ SİTESİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, küçük sanayi esnafının sorunlarını ve sıkıntılarını dinlemek sanayi sitesini ziyaret etti. KESS esnafı ile düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Başkan Çerçi, “Bizim çarşımız Küçük Sanayi Sitesidir. Küçük Sanayi Sitesi bizim yüz akımız olmalıdır. Burada yapacağımız her çalışma ileriye dönük olacak. Burasını Yunusemre’ye yakışır bir konuma getirene kadar çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Yunusemre Küçük Sanayi Sitesi esnafının sorunlarını dile getirebilmeleri için, sanayi içerinde düzenlenen kahvaltıya, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.
“KÜÇÜK SANAYİNİN SORUNLARINI MASAYA YATIRDIK”
Yunusemre Belediyesi’nin küçük sanayide yaptığı çalışmaları anlatmak, oradaki işyeri sahibi olan esnafların sıkıntılarını dinlemek ve sorunlarına çözüm yolları bulmak için onlarla kahvaltıda bir araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Küçük sanayi sitemizin sorunlarını biliyoruz. Sık sık buralara gelerek, yerinde denetlemeler ve incelemeler yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız incelemeler sonucunda, küçük sanayi sitemizin, güvenlik, çevre, temizlik altyapı gibi sorunlarının olduğunu tespit ettik. Yunusemre Belediyesi olarak bütün bu sorunları masaya yatırdık ve hepsini teker teker çözüme kavuşturacağız Allah’ın izniyle. Bunların yanı sıra burada faaliyet gösterip de işyeri büyütmek isteyen esnaf arkadaşlarımız da var. Bunlar için de burayla beraber yani buranın devamı olacak orta ölçekli sanayi bölgeleriyle ilgili yeni çalışma alanları da oluşturacağız” dedi.
“SANAYİDEKİ HURDA ARAÇLARI TEMİZLEDİK”
Başkan Çerçi, küçük sanayi sitesindeki esnafın en büyük sıkıntılarından birinin de atıl durumda olan hurda araçlar olduğunu belirterek, “Küçük sanayi esnafımız tarafından şikayet konusu olan hurda araçlar, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma sonucunda bulundukları yerlerden kaldırıldılar. Bütün bu çalışmaları sizlerle birlikte yapıyoruz. Biz sadece belediye olarak bunu tek başımıza başaramayız. Birlik ve beraberlik içerisinde ortak hareket etmek, bu anlamda çok önemli” şeklinde konuştu.
“EN AZ 5 BİN KİŞİ BURADAN EKMEK YİYOR”
Başkan Çerçi, “Bin 570 tane dükkan var. Bunların bir kısmı depo olarak kullanılırken, bir kısmı da birleştirilmiş halde. Yani en az bin esnafımız var burada. Her bir esnafımız yanında en az 3’er 5’er kişi çalıştırarak istihdam oluşturuyor. Küçük sanayi sitemizden yaklaşık 5 bin insanımız evine ekmek götürmekte. Biz bunun bilinciyle buradaki çalışmalarımızı yapıyor, sizlerin sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Aydınlatma da, elektrik de ve çevre düzenlemesi ve kaldırımlarla ilgili sıkıntılara hemen el attık ve şu anda düzenleme çalışmalarına başladık” dedi.
“YUNUSEMRE’NİN ÇARŞISI BURASI OLACAK”
Yunusemre’nin yeni kurulan bir belediye olmasından dolayı henüz belirli bir çarşısının bile bulunmadığını dile getiren Başkan Çerçi, “İlçemizde gerçekleştireceğimiz kentsel dönüşüm ile beraber bir kent meydanımız ve bir çarşımız olacak. Kısacası Yunusemre’de bir kent kültürü oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim çarşımız Küçük Sanayi Sitesidir. Küçük Sanayi Sitesi bizim yüz akımız olmalıdır. Burada yapacağımız her çalışma ileriye dönük olacak. Biz elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız da. Yunusemre Belediyesi olarak birçok büyük projemiz var ve biz bu projelerimizi tek tek hayata geçirmeye başladık. Burasını Yunusemre’ye yakışır bir konuma getirene kadar çalışmalarımız devam edecek. Burasını hep beraber geliştirip kalkındıracağız, önünü açacağız” diyerek, kahvaltıya katılarak fikir ve düşüncelerini ileten esnaflara teşekkür etti.
“İKTİDARIN GÜCÜYLE BİRLEŞEN YUNUSEMRE İLÇEMİZ HİZMETLERE DOYACAKTIR”
Düzenlenen kahvaltıya katılan AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur ise, “Yunusemre Belediye Bakanımız sayın Dr. Mehmet Çerçi bizim ağabeyimizdir. İki dönem milletvekilliği yaparak, Manisa’mıza da katkılarda bulunmuştur. Şimdi de Yunusemre Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürütmektedir. Sayın Başkanımızın, Yunusemre için, küçük sanayi için, orta ölçekli sanayi için, TOKİ projeleriyle alakalı, kentsel dönüşümle alakalı, muazzam ve çok güzel projeleri var. Altını çizerek söylemek isterim ki, Başkanımız bunları zenginler için değil, orta sınıf olan bizler için sizler için, esnafımız için yapıyor. Her zaman sizlerle iç içe olan bir Belediye Başkanımız var. Tek başına iktidarın hizmet akışı bir yandan, diğer yandan Yunusemre Belediyesi’nin üstün çalışmaları neticesinde Yunusemre ilçemiz hizmete doyacaktır. Sizlerle el ele verip, hem sanayimizi hem de Manisa’mızı güzelleştirmek adına desteklerinizi ve dualarınızı bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Çerçi: “Kess Bizim Yüz Akımız Olacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çerçi: “Kess Bizim Yüz Akımız Olacak” haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı