VAN HABERLERİ

Başkan Çenberlitaş’tan Büyükşehir Belediyesi’ne Teşekkür

IHA
27.08.2015 - 13:17Son Güncelleme :

GEVAŞ BAL ÜRETİCİLERİ BAŞKANI ÇENBERLİTAŞ'TAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR

IHA

Gevaş Bal Üreticileri Başkanı Fırat Çenberlitaş, Van Büyükşehir Belediyesi’nin ilçedeki arıcılara verdiği destekten ötürü teşekkür etti.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Gevaş Bal Üreticileri Başkanı Fırat Çenberlitaş, yerinden edilmiş vatandaşların tekrar mahallelerine dönmeleri için Van Büyükşehir Belediyesi Tarım Yayım Daire Başkanlığı’nın girişimlerde bulunduğunu belirterek, bu girişimler neticesinde ilçeye 700 adet arılı kovan ve 300 adet boş kovan ve ekipmanının hibe edildiğini söyledi. Çenberlitaş, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Anaköy, Yanıkçay, Töreli ve Daldere mahallelerinde yerinden edilmiş insanlarımızın tekrar köylerine dönerek arıcılık yapmaları için bir dizi çalışma yürütüldü. Yapılan çalışmalar neticesinde 70 kadına 700 adet arılı kovan ile 300 adet de boş kovan ve ekipmanları hibe olarak teslim edildi. Arılı kovanlarda yapılacak eğitimlerle genç kadınlarımız köylerine dönüşleri sağlanmış ve ekonomik olarak ekolojik arıcılık yapmak suretiyle istihdam edilmiş olunacaktır. Gevaş Bal Üreticileri Birliği olarak eşsiz bir ekolojik niteliği olan bu bölgemizdeki genç kadın arıcılarımıza yapılan bu katkılarından dolayı başta Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban olmak üzere, Tarım Yayım Daire Başkanı Şerif Kayalık’a bölgemiz için son derece önemli projelerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkan Çenberlitaş’tan Büyükşehir Belediyesi’ne Teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çenberlitaş’tan Büyükşehir Belediyesi’ne Teşekkür haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  06:46
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı