MALATYA HABERLERİ

Başkan Çakır, Megsaş’ta İncelemeler Yaptı

IHA
28.10.2015 - 15:05Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR, MEGSAŞ'TA İNCELEMELER YAPTI.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, tünel fırın sistemi ile üretime başlayan MEGSAŞ’da incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın inceleme gezisine Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ve MEGSAŞ Genel Müdürü Münir Özpolat katıldı. MEGSAŞ’ın Büyükşehir Belediyesinin önemli şirketlerinden biri olduğunu ve her geçen gün kendisini yenilediğini belirten Başkan Çakır, “MEGSAŞ her geçen gün Malatyalılara daha kaliteli hizmet sunmak adına çalışmalarını sürdürüyor. MEGSAŞ ekmek fabrikasının temel hedefi kaliteli ekmek üretmek ve kaliteli rekabeti sağlamaktır. MEGSAŞ önceki sistemi tamamen devre dışı bırakarak yeni bir sistem olan tünel fırın sistemi ile üretimine devam etmektedir. Kurulan yeni sistem ile günlük kapasite 50 bin ekmeğe çıkarılmıştır. Bizim buradaki amacımız ekmek kapasitesini artırmak değil, bu sistemde alınabilecek en üst kalitede ekmek üretmektir. MEGSAŞ tünel fırın sistemi ile kalitede üst seviyeyi yakalamış durumdadır. Yapılan bu yenileme çalışmaları kapsamında 1.5 milyonluk bir yatırım yapıldı. Yapılan bu yatırım sayesinde hedeflediğimiz hijyen ve kaliteli üretimi sağlamış olduk” dedi.
Mutfaklarımızın vazgeçilmezi ve tüketimi en fazla olan gıda maddesinin ekmek olduğunu belirten Başkan Çakır, “Hayatımızda önemli bir yeri bulunan ekmeğin hijyenik olması ve kaliteli üretilmesine yönelik yatırımlar önemliydi. MEGSAŞ bu anlamda kendini yenileyerek hem hijyen hem de kalite noktasında büyük bir başarıyı yakalamış durumda. MEGSAŞ’ın yenilenmesinde başta Genel Müdürümüz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Başkan Çakır, Megsaş’ta İncelemeler Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çakır, Megsaş’ta İncelemeler Yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı