MALATYA HABERLERİ

Başkan Çakır, Malatya Gazeteciler Ve Televizyoncular Cemiyetini Ziyaret Etti

IHA
20.10.2015 - 16:55Son Güncelleme :

AHMET ÇAKIR MGTC'Yİ ZİYARET ETTİ

IHA

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit’i ziyaret etti. Gazeteci ve televizyoncuların da bulunduğu ziyarette Pelit,“Malatya’nın bir takım sorun ve sıkıntıları var. Bu sorun ve sıkıntıları Başkan Çakır ve belediyeye iletmek Malatya basını olarak bizim görevimiz. Bu sorunların yanı sıra belediyemizin çok iyi çalışmaları da var. Mesela Milletvekilimiz Sayın Nurettin Yaşar dün Malatya’nın asfalt yapımı konusunda Türkiye’de ilk sırayı aldığını ifade etti. Bu konuda Belediyemiz çok başarılı. Bunun yanı sıra yeni yapılan spor salonları gibi tesisleşme anlamındaki çalışmalar hakikaten Malatyalıların yakından gördüğü ve takdir ettiği çalışmalardır. Şu anda biriken sorun ve sıkıntılarımızın da en kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz” diye konuştu. Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise basın çalışanları ile sık sık bir araya geldiklerini ifade etti. Çakır, “Zaman zaman böyle basınımızı temsil eden kuruluşları ziyaret edip istişarelerde bulunuyoruz. Bu tarz kuruluşlar hem sektör içindeki çalışanların sorunlarının çözümü noktasında hem de kurumların genel manadaki işleyişine ayna tutma fırsatı sağlıyor. Malatya’ya yaptığımız yüzlerce, binlerce proje var bunların algılanması, halka yansıması çok önemli dolayısıyla biz bunu doğru yaptığımız müddetçe başarılı oluyoruz. Bu doğru algılamayı sağlayan da basındır. Bu yüzden basınımıza çok büyük iş düşüyor. Biz basınımızın görüşlerine her zaman itibar ettiğimizi ve bizim halkla aramızda bir köprü olduğunu her zaman söylüyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çakır, trafik yoğunluğu hakkında sorulan bir soruya “Ulaşım noktasında sadece araçlarımız yetersiz. Üniversitemizde oluşan yoğunlukta bundan kaynaklanıyor. Şehrin genelinde böyle bir sıkıntımız mevcut ama önümüzdeki hafta içerisinde yeni araçlar almaya başlayacağız onlarda gelirse inşallah bir ay içerisinde trafik yoğunluğunu kısmen azaltmış olacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Başkan Çakır, Malatya Gazeteciler Ve Televizyoncular Cemiyetini Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çakır, Malatya Gazeteciler Ve Televizyoncular Cemiyetini Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:33
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı