ADANA HABERLERİ

Başkan Bulut: “Sorunları Çözüp, Toplumsal Barışı Sağlayacak Parti CHP’dir”

IHA
25.08.2015 - 12:11Son Güncelleme :

CHP ADANA İL BAŞKANI BURHANETTİN BULUT, "SORUNLARI ÇÖZÜP, TOPLUMSAL BARIŞI SAĞLAYACAK TEK PARTİ CHP'DİR" DEDİ.

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, 7 Haziran Genel Seçimleri sonrasında CHP’nin ülkede barışı, ekonomik refahı sağlayacak, toplumu huzura kavuşturacak geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin kurulması için elinden gelen tüm çabayı gösterdiğini söyledi.
Türkiye’nin oldukça sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen Bulut, Kasım ayında yapılacak erken genel seçimlerin ülkenin ve Cumhuriyetin geleceği açısından yaşamsal öneme sahip olduğunu vurguladı. Bulut, “Çocuklarımızın yarınları, ülkemizin geleceği için dargınlıkları, küslükleri bir kenara bırakıp CHP çatısı altında buluşma zamanıdır. Çünkü millet iradesine saygılı tek parti CHP’dir. Barış için, huzur için gün, ayrışma değil birleşme günüdür” dedi.
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinin ardından CHP’nin siyasi kaygıları bir kenara bırakıp ülkenin geleceği ve halkın yararı için geniş tabanlı, çözüm üretip ülkedeki sorunları çözecek, ekonomik refahını sağlayacak, toplumsal barışı tesis edecek bir koalisyon hükümetinin kurulması için son ana kadar çaba gösterdiğinin altını çizdi.
Bulut, “Milli iradeye saygı duyup, ülkede barış ve huzur ortamını sağlayacak, ekonomik refahı sağlayacak, topluma nefes aldıracak geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin kurulması yönünde samimi olarak çaba gösteren, sağduyulu davranan tek parti CHP’dir. Türkiye milli iradeyi yok sayan anlayışlar ve kişisel ihtiraslar nedeniyle büyük bir fırsatı kaçırdı” diye konuştu.
“SİYASİ İRADENİN OLMAYIŞI SORUNLARI DERİNLEŞTİRİYOR”
Ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğine dikkati çeken Bulut, 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından başlayan terör olayları nedeniyle toplumsal barışın tehdit altında olduğunu vurguladı. Sorunların çözüm yerinin siyaset olduğunu kaydeden Bulut, siyasi irade yoksunluğu nedeniyle sorunların çözülmek yerine derinleştiğini söyledi.
Bulut, “Bugün; ülkemizin en çok ihtiyacı olan şey toplumsal barıştır. Her gün şehit cenazeleri geliyor ve ne yazık ki şehit cenazeleri üzerinden siyaset yapıp akan kandan beslenen siyasetçilerin varlığına tanık oluyoruz” şeklinde konuştu.
Böylesi bir ortamda Cumhurbaşkanı’nın hükümeti kurma görevini sadece AKP’ye vermesinin manidar olduğunu dile getiren Bulut, Cumhuriyetin teminatı olan CHP’ye hükümeti kurma görevinin verilmemesinin demokrasiye vurulan bir darbe olduğunun savundu. Bulut, “CHP’ye hükümeti kurma görevini verilmemesi millet iradesinin gaspından başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.
‘Millet iradesi’ söylemleriyle 13 yıldır iktidarda olan AKP’nin de 7 Haziran seçimlerinde ve millet iradesini yok saydığını söyleyen Bulut, Kasım ayında yapılması beklenen erken seçimlerin Cumhuriyet tarihinin son seçimleri olabileceğini vurguladı.
Bulut, “Cumhuriyet’in devamı için birleşmek zorundayız. Ülkenin geleceği, çocuklarımızın yarınları için dargınlıkları, küslükleri bir kenara bırakıp CHP çatısı altında buluşmalıyız. Gün ayrışma değil birleşme, dayanışma günüdür. Gün Büyük Önder’in emanet ettiği Cumhuriyet’i yaşatma günüdür. Ülkenin sorunlarını çözecek parti de toplumsal barışı sağlayacak parti de CHP’dir. Çünkü CHP’nin verilmeyecek bir hesabı yok” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Başkan Bulut: “Sorunları Çözüp, Toplumsal Barışı Sağlayacak Parti CHP’dir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Bulut: “Sorunları Çözüp, Toplumsal Barışı Sağlayacak Parti CHP’dir” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı