« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan bizi tehdit etti

Saha kapatma cezasına tepki gösterip PFDK üyeliğinden ayrılan Zeki Çalışkan, istifa dilekçesinde, ‘Başkan Adnan Türkkan (Beşiktaş’ın sahası kapatılacak. Aksini düşünenler gitsin, yoksa PFDK feshedilir) dedi’ ifadesini kullandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
PROFESYONEL Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), Beşiktaş’a 1 maç saha kapatma cezası vermesine tepki olarak istifa eden kurul üyesi Avukat Zeki Çalışkan, PFDK Başkanı Adnan Türkkan’ı sert bir şekilde eleştirdi. Çalışkan, Futbol Federasyonu’na dün gönderdiği istifa dilekçesinde, önceki gün yapılan toplantıda üzücü olaylar yaşandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

Dayatmacı tutum

‘Beşiktaş-Diyarbakırspor maçının olayları kurulumuzda tartışılmış, 3 üye 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesi gerektiği, diğer 3 üye ise ağır para cezası verilmesi gerektiği yönünde görüşlerini açıklamışlardır. PFDK üyelerinin bu yönde oy kullanmaları üzerine PFDK Başkanı, toplantıdan asla seyircisiz oynama ve para cezası kararının çıkmayacağını, aksini düşünenlerin istifa etmesi gerektiğini, direnilirse PFDK’nın fesih edileceğini sert bir şekilde ifade etmiştir. Sayın PFDK Başkanı’nın, kurul üyelerinin iradelerini hiçe sayarak ve adeta PFDK babasının çiftliği imiş havasındaki antidemokratik ve dayatmacı tutumu karşısında, kendisine saygısı olan bir insanın istifa etmesi gerektiğini düşünmekteyim.’

Türkkan: Yorum yok

Zeki Çalışkan
’ın suçlamalarına hedef olan PFDK Başkanı Adnan Türkkan ise, konu hakkında hiçbir açıklama yapmayacağını söyledi. Türkkan sadece, ‘Biz Türk futbolunun temizlenmesi için çalışıyoruz’ demekle yetindi. Cezaya karşı çıkan diğer PFDK Üyesi M.Reşat Bostan ise, yazılı istifasını önceki akşam iletti.

Çifte standart var

BEŞİKTAŞ yönetimi, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun çifte standart uyguladığını öne sürerek, resmi internet sitelerinde bu konuda bazı maçları örnek gösterdi. 22 Mayıs 2005’teki Fenerbahçe-Galatasaray (1-0) maçı öncesi sarı lacivertli taraftarların sahaya yabancı madde yağdırdığını hatırlatan siyah beyazlılar, bu karşılaşmada Fenerbahçe’ye para cezası verildiğini belirttiler. Yönetim kurulu ayrıca, 23 Mart 2003’teki Trabzonspor-Elazığspor (2-2), 7 Mart 2004’teki Trabzonspor-Beşiktaş (3-0) ve 24 Mart 2004’teki Trabzonspor-Diyarbakırspor (2-0) karşılaşmalarında sahaya taraftarların girdiğini, ancak bu maçların hiçbirinde bordo mavili takıma saha kapatma cezası verilmediğini vurguladılar.

Kulüpler anlaşırsa Fener seyircisi girer

F.BAHÇE, Beşiktaş ve G.Saray’ın kendi aralarında yaptığı anlaşma gereği, İstanbul’da oynanacak derbi maçlarda deplasman takımı seyircileri stada alınmayacaktı. Peki Beşiktaş-F.Bahçe derbisi İstanbul dışında yapılırsa ne olacak? Fenerbahçe taraftarı bilet alacak mı? İstanbul Valisi Muammer Güler’e dün bu soru yöneldi. Vali Güler, söz konusu kararın sadece İstanbul için geçerli olduğunu vurgulayarak, kulüplerin anlaşması halinde F.Bahçe taraftarının maça girebileceğini ifade etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz