Gündem Haberleri

  Başkan bisikletle Ankara'ya geldi

  ANKARA
  23.09.2013 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Hakkında hiçbir mahkumiyet kararı olmadığı halde 30 ay önce İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındığını iddia eden CHP Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, protesto için Ankara'ya geldi.

  Bisikletiyle 440 km yol kat ederek Ankara'ya ulaşan Güler, İçişleri Bakanlığı'nın kendisini hukuksuz bir şekilde görevden aldığını belirterek, bu durumu protesto etmek Ankara'ya geldiğini söyledi. CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ile görüşen Güler, kendisine destek verilmesini istedi.

  Hakkında hiç mahkumiyet kararı bulunmadığını, tutuklanmadığını ve gözaltına alınmadığını, sonuçlanan davalardan da beraat ettiğini, ancak bunlara rağmen yaklaşık 30 ay önce görevinden uzaklaştırıldığını aktaran Güler, milletin iradesiyle göreve gelmiş bir belediye başkanına hakkındaki iddialar nedeniyle yapılan bu uygulamanın demokrasiye aykırı olduğunu vurguladı. Güler, kendisine yapılan bu hukuksuzluğu Başbakan'a yazdığı mektupla şikayet ettiğini açıkladı.

  Genel Başkan Yardımcısı Günaydın ise, Ak Parti iktidarının CHP'li belediyelerin önünü kesmek için haksız iddialarla yargı süreçleri başlattığını belirterek Günaydın, "6 ay sonraki seçimlerde bunların hepsinin hesabını iktidardan soracağız. Halkın iradesi, diye bağıranların aslında halkın iradesine ne denli saygısız olduğu, o iradeyi arkadan dolanmak için her türlü kirli oyunun içinde olabildiğinin açık göstergesidir bu durum" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı