« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan bırakırsa gidiyorum

Gollerinden çok aldığı para ve sakatlığı ile adından söz ettiren Güiza, Aziz Yıldırım’a mesaj yolladı.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

İngiltere Premier Lig takımlarından Aston Villa’nın teklif getirmeye hazırlandığı İspanyol golcü, dün Sancaktepe’de takım arkadaşlarına, “Beni isteyen takımlar var. Başkan umarım izin verir de giderim” dedi.

ARA transferin en sessiz kulübü Fenerbahçe’de hareketli günler başlıyor. Bir taraftan takımın yaptığı ağır antrenmanlar gündemi belirlerken, diğer yandan transferdeki belirsizlik de ortadan kalkıyor. Gökhan Ünal ve Colin Kazım’ın ardandan takımdan kimlerin ayrılacağı sorusu kafaları kurcalarken dün sürpriz gelişmeler yaşandı.
Topuğundaki sakatlığı yüzünden ligin ilk yarısında forma giyemeyen, ikinci yarıda oynayıp oynamayacağı belirsizliğini koruyan Güiza, beklenmedik bir çıkış yaptı; “Başkan izin verirse, ben giderim.”
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sol beke takviye yapmak için çalışma yaparken, takımın ileri ucunda yaşanan ilginç gelişmelere bir göz atalım...
Umarım onay verir
Sarı lacivertli formayı giydiği günden beri sürekli sorun yaratan, transferinde ödenen yüksek bonservis bedeli ve aldığı yıllık ücret sürekli gündeme getirilen, ancak bunun karşılığını veremeyen Daniel Güiza’nın topuğundaki sakatlık da can sıkmaya başlamıştı. Okçu lakaplı İspanyol golcü, dün Sancaktepe’de takım arkadaşlarına bombayı patlattı; “Beni isteyen var. Başkan umarım izin verir ve ben de giderim.”
İspanyol forvetin ayrıca,  “İspanya’dan Malaga beni çok istiyordu. Ancak hem sakatlığım, hem de yüksek bonservis ücretim nedeniyle Baptista’yı aldılar. Şimdi de, İngiltere’den bir kulüp beni istiyormuş” dediği, ancak takım ismi telaffuz etmediği öğrenildi.
Bu takım Aston Villa mı?
Güiza’nın takım arkadaşlarına bahsettiği İngiltere’deki takımın Aston Villa olabileceği kulaktan kulağa konuşuluyor. Hatta edindiğimiz bilgilere göre, Aston Villa Kulübü yetkililerin aracılar vasıtasıyla görüşme teklif ettikleri, yönetime yakın kaynaklardan da onaylandı.
Tek şartları sağlık raporu
İngiliz kulübünün Güiza’yı transfer etme konusunda bir tek şartı var. O da oyuncunun topuğunda yaşadığı sakatlıkla ilgili raporunun Fenerbahçe tarafından resmi bir belge ile verilmesi. Eğer Fenerbahçe, Aston Villa’ya, “Güiza müzmin sakatl değildir. Topuğu dışında başka sakatlığı yoktur” yazısı verirse bu transfer görüşmesi resmi bir şekilde başlayacak, rakamlar masaya yatırılacak, Aston Villa yetkilileri İstanbul’a gelecek.

Güiza giderse Semih’i bırakmam

BU gelişme sonrası, takımın yedek santrforu Semih Şentürk konusunda da ilginç gelişmeler yaşanmaya başlandı. Güiza’nın İngiltere’ye transfer olma ihtimalinin belirmesinin ardından teknik direktör Aykut Kocaman’ın yönetime, “Güiza giderse, Semih’e ihtiyacım olacak. Ondan yararlanacağım. Bu yüzden Semih, sezon sonuna kadar takımda kalmalı” diye rapor verdiği öğrenildi.
Deportivo hazır bekliyor
 Geçtiğimiz haftalarda, Aykut Kocaman milli futbolcu konusunda, tam aksi sözler sarfetmişti. Kocaman, Güiza konusunda yaşanan bu gelişmeden önce, “Semih nasıl olsa, sezon sonunda gidecek. Hiç değilse, devre arasında satarsak; kulüp para kazanır. Gelen teklif olursa gönderebiliriz” ifadelerini kullanmıştı. Ancak Güiza’nın gitme durumu belirince, tek santrfor olarak Niang’ın kalacak olması nedeniyle, Kocaman’ın Semih’in kalmasından yana rapor verdiği öğrenildi.
Deportivo hazır bekliyor
Semih’in durumu Güiza’ya bağlı. Ancak ‘Nöbetçi’ lakaplı golcü için de İspanya’nın Deportivo Kulübü sırada bekliyor. Deportivo’nun Semih için 48 saat içinde Fenerbahçe’ye resmi teklif getireceği belirtiliyor. İspanyol kulübünün bu teklifine, sarı lacivertli yöneticilerin “hayır” demesi bekleniyor.

O para Emenike için kullanılacak

GÜİZA için Aston Villa’dan gelmesi beklenen teklif değerlendirilir ve İspanyol golcü İngiltere’ye giderse, yabancı kontenjanında bir boşluk oluşacak. Aykut Kocaman’ın bu durumda ilk tercihi Karabükspor’un Nijeryalı golcüsü Emmanuel Emenike olacak. Sarı lacivertli yönetimin, Güiza’dan gelecek parayı Emenike’nin transferi için kullanmayı planladığı öğrenildi. Yönetime rapor veren Aykut Kocaman’ın Santos’un kesinlikle gönderilmesini istediği ve sol beke takviye yapılmasını istediği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz