« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan bana futbolcu al

Schuster, yardımcıları ile birlikte ders almaya başladı. Ezberlediği ilk sözcükler ise herkesi kahkahaya boğdu.

İsmail ER - BEŞİKTAŞ'TA NELER OLUYOR
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü  Schuster Türkçe öğreniyor. Alman teknik adam, dün sabah antrenman sonrası Ümraniye’de yardımcıları ile birlikte Hande Öğretmen’den aldığı derslere başladı. Tesislerde 3 saat süren ve 2 kez teneffüs arası verilen derste, teknik ekip önce 29 harfli Türk alfabesini öğrendi. İkinci derste ise cümlelere geçildi. Alman teknik adam ile birlikte yardımcıları sırayla ezberledikleri cümleleri söylemeye çalıştılar. Bu sezon kadrosuna takviye üstüne takviye yapılan Schuster, öğrendiği “Başkan bana futbolcu al” sözlerini söylerken siyah beyazlılar oldukça neşeli anlar yaşadı.
Öğretmen ödev verdi
Ders sonunda öğretmen Hande Hanım, Schuster ve yardımcılarına ödev vermeyi de ihmal etmedi. Alman hocadan, antrenmanlarda Türk futbolcularla sık sık Türkçe sohbetler ediyor.

Rahmi Koç’tan öğrencilere karne jesti

BEŞİKTAŞ Kongre üyesi Rahmi Koç, karneleri pekiyi olan üç ilköğretim öğrencisine unutamayacakları bir hediye verdi. Siyah beyazlı kulübün en eski kongre üyelerinden olan ünlü işadamı, Gebze Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri M.Arif Yağcıoğlu, Buğra Karaman ve Burhan Karalaya’ya Beşiktaş-Trabzonspor maçını izletti. Minik Beşiktaşlılar, kongre üyesi Ethem Sancak’ın Fiyapı İnönü Stadı’ndaki locasında ağırlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz